3. Магьосникът Хари Реднап сътвори чудо срещу Челси (ВИДЕО+СНИМКИ)

Магьосникът Хари Реднап сътвори чудо срещу Челси (ВИДЕО+СНИМКИ)

Последният във Висшата лига КПР победи еврошампиона Челси с 1:0 на "Стамфорд Бридж"

Челси допусна шокираща загуба с 0:1 на „Стамфорд Бридж” от последния във Висшата лига Куинс Парк Рейнджърс в 21-ия кръг. Хари Реднап за пореден път сътвори чудо и излъга Рафаел Бенитес и звездите на Челси с победен гол на бившия играч на „сините” Шон Райт-Филипс 12 минути преди края.

Челси изигра много слаб мач и заслужено не взе нищо. КПР показа много повече стабилност от мача срещу Ливърпул и след една от редките си атаки открадна трите точки за едва втора победа този сезон и първа като гост в шампионата.

Рафаел Бенитес пусна в ход ротацията на състава, като даде почивка на Ашли Коул,  Хуан Мата и Еден Азар, които седнаха на пейката. Петър Чех още лекува контузия и на вратата застана Рос Търнбул. Марко Марин за първи път започна като титуляр за Челси във Висшата лига, а Моузес и Бертранд също получиха шанс.

Първото полувреме на „Стамфорд Бридж” беше много слабо и въпреки голямото териториално надмощие на Челси, шансовете пред вратата на Жулио Сезар се брояха на пръстите на едната ръка.

Марко Марин беше много припрян и бе късметлия, че остана на терена след много груб фаул в 4-ата минута. Германецът влезе остро с бутоните напред срещу Стефан М’Биа, а съдията Лий Мейсън го пожали и вдигна само жълт картон.

Давид Луис отправи първи опасен удар в 13-ата минута, но не създаде проблеми за Търнбул.

Без креативността на Хуан Мата и Еден Азар, Челси заложи на изсипани топки, които бяха добре дошли за защитата на Куинс Парк Рейнджърс.

В 42-ата минута Челси едва не стигна до гол малко случайно, когато удар на Оскар се отби в крака на Лампард, но Сезар внимаваше и спаси с крак.

Европейският шампион започна по-активно след почивката след заспалата първа част.

Марин пусна успоредно на голлинията, но Моузес успя да отклони твърде леко и не порази мрежата. После Марин центрира от корнер, Иванович се извиси и с глава стреля над вратата.

Фернандо Торес се отчете с голям пропуск. При едно меле топката се озова у Хлапето на 5-6 метра пред целта, но той стреля право в тялото на Жулио Сезар.

КПР отвърна с първата си добра атака в мача. Райт-Филипс и Таарабт разиграха , а Гранеро насочи добре, но вратарят спаси с лекота. После Гари Кейхил отлично изби със шпагат от краката на откъсналия се Джейми Маки.

Франк Лампард се разписа в 65-ата минута след пас на Моузес, но страничният рефер вдигна флага за засада. Положението бе спорно, но реферът сякаш бе прав.

Азар и Мата се появиха в игра за Челси, но играта на „сините” просто не се получаваше.

Голямата изненада дойде в 12 минути преди края. Центриране от корнер бе избито пред вратата на домакините, но Таарабт чукна за Шон Райт-Филипс и с хубав нисък диагонален удар бившият играч на Челси намери мрежата за 0:1.

До края Челси просто не показа своите възможности и загуби този мач, който бе считан за сигурна победа на европейския шампион.

Челси има 38 точки на 4-та позиция, Куинс Парк Рейнджърс остава 20-ти, но вече е на 5 точки от спасителното 17-то място.
Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи