3. Малага открадна точка от "Бернабеу" в продължението на мача (видео)

Малага открадна точка от "Бернабеу" в продължението на мача (видео)

"Белия балет" вече води с 8 точки на шампиона Барселона

Отборът на Реал (Мадрид) допусна грешна стъпка в борбата си за титлата, след като тази вечер завърши наравно 1:1 с тима на Малага. Срещата се игра на стадион "Сантяго Бернабеу" и бе от програмата на 27-ия кръг на испанската Ла Лига.

Това равенство сложи край на серията на "кралете" от 11 поредни победи в шампионата.

Преди двубоя играчите на Реал (Мадрид) направиха страхотен жест към Ерик Абидал и Фабрис Муамба, като излязоха с фланелки с надписи в тяхна подкрепа. Както е известно, левият бек на Барселона се нуждае от чернодробна трансплантация, а играчът на Болтън вчера колабира на терена, след като сърцето му спря по време на мача за ФА Къп срещу Тотнъм.

Иначе мачът започна с две хубави възможности за Бензема и Кака, чиито удари обаче бяха спасени от стража на гостите. С пропуск за Малага пък се отличи Рондон, който не можа да преодолее Касияс в 3-та минута.

Натискът на "белия балет" продължаваше да се усилва, но възпитаниците на Моуриньо се задоволяваха с изстрели от далечна и средна дистанция, които обаче така и не можеха да намерят вратата на Кабалеро.

Така се стигна до 35-ата минута, когато Бензема засече отблизо с глава центриране на Роналдо, давайки аванс на столичани.

До края на полувремето зрителите не видяха повече попадения и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за "кралете".

Втората част премина под далеч по-спокойно темпо, като футболистите на Реал аристократично разиграваха съперника, но атаките им не бяха на познатата скорост.

Все пак Роналдо, Бензема и Кайехон изтърваха по една хубава възможност.

От своя страна играчите на Малага така и не успяваха да стигнат дори до пеналта на домакините, като за цялата втора част отправиха едва удара към вратата на Реал.

Единият бе дело на Елисеу в 73-ата минута и излезе в аут, а при втория, в даденото от рефера продължение, публиката на "Бернабеу" посърна, тъй като Касорла разстреля Касияс за крайното 1:1.

След хикса Реал остава едноличен лидер, като вече преднината пред Барселона е 8 точки. Гостите от Малага пък са 5-и с 41 пункта.

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи