3. Ман Сити откри Висшата лига с класика над Бърнли, бо изгуби Де Бройне (ВИДЕО)

Ман Сити откри Висшата лига с класика над Бърнли, бо изгуби Де Бройне (ВИДЕО)

Ерлинг Холанд показа, че е във форма с два гола

Манчестър Сити не показа грам колебание и взе с лекота първия си мач от новия сезон във Висшата лига. Шампионите надвиха с 3:0 Бърнли като гост, но дадоха свидна жертва в лицето на Кевин Де Бройне, който напусна терена контузен в средата на първата част.

Още в 4-ата минута "гражданите" откриха резултата, а първия гол за новия сезон бе дело на Ерлинг Халанд. Кевин де Бройне центрира на далечната греда към Родри, а той свали с глава към Ерлинг Халанд. Норвежкият голмайстор стигна до топката и я прати в мрежата на Бърнли.

Двубоят продължи да е изключително динамичен, в 7-ата минута домакините имаха сериозни претенции за дузпа, след като Зеки Амдуни бе съборен в наказателното поле на Сити. Крейг Поусън показа, че нарушение няма, а след това и ВАР не се намеси.

В 24-ата минута Кевин де Бройне бе заменен. Капитанът на "гражданите" изпита болки и трябваше принудително да напусне играта. На неговото място влезе Матео Ковачич.

В 36-ата минута Кайл Уокър проби отдясно и пусна пас по земя към Хулиан Алварес в наказателното на домакините. Аржентинецът пък подаде към Халанд, а той със страхотен шут прати топката в мрежата на Бърнли за втори път. Топката срещна и напречната греда преди да влезе.

Хулиан Алварес също имаше добра възможност да вкара. Световният шампион получи пас в пеналетирята на домакините в 61-ата минута, последва удар, който обаче прелетя далеч от целта.

В 68-ата минута пък Родри тръгна на индивидуален пробив, но сам се затвори и изстрелът му срещна тялото на противников играч.

В 75-ата минута именно Родри успя да се разпише за 3:0. Той се възползва от разбъкрване в наказателното поле на Бърнли след корнер на "гражданите". Топката не бе изчистена, а испанецът я прати в мрежата на домакините за трети път в мача.

Гюндоган за Барса: Изпълних своята детска мечта

"Беше трудно, но в същото време и страхотно преживяване"