3. Манчестър Сити отново не успя да превземе „Британия” (ВИДЕО)

Манчестър Сити отново не успя да превземе „Британия” (ВИДЕО)

Бербатов заменен в края при реми на Фулъм срещу У.Б.А., вижте всички резултати от ВЛ

Стоук Сити записа четвърти пореден мач без загуба, след като стигна до нулево равенство при домакинството си срещу Манчестър Сити от четвъртия кръг на английската Висша лига.

След три последователни победи „грънчарите” удържаха 0:0 и записаха пето поредно реми срещу „гражданите” на своя стадион „Британия”, където все още е непобеден от „небесносините”.

Дебют за гостите записа лятното попълнение Стивън Йоветич, който обаче бе заменен от Серхио Агуеро в 63-ата минута и едва ли ще запомни с добри чувства първия си двубой на Острова.

Иначе Манчестър Сити имаше териториален превес и особено преди почивката пропусна няколко добри възможности за гол, но така и не успя да стигне до такъв. След срещата, играна пред 25 052 зрители, двата тима събраха 7 точки в своя актив.

С три по-малко пък вече има съставът на Фулъм, който изпусна в последния момент победата срещу Уест Бромич Албиън.

Мачът на „Крейвън Котидж” приключи при резултат 1:1, макар че 3 попадения на домакините бяха отменени. Те поведоха в 22-ата минута, когато Филип Сендерос подаде с глава една топка след центриране от корнер, а Стийв Сидуел без забавяне я прати в мрежата гостите.

Българинът Димитър Бербатов започна като титуляр дуела и остана на терена до 77-ата минута, когато бе заменен от Уго Родайега.

В 33-ата минута попадение именно на Бербатов отблизо, след асистенция на Сидуел, бе справедливо отменено заради засада, после още едно негово попадение не бе зачетено, като в заключителните минути и гол на сменилия го колумбиец бе отменен поради същата причина.

Фулъм игра по-добре в голяма част от мача, но на края допусна отпускане и в даденото от рефера продължение Гарет МакАули реализира дебютното попадение за „дроздовете” във Висшата лига през сезона и им донесе втора точка през кампанията.