3. Манчестър Юнайтед срази Ливърпул, Давид де Хея спаси “червените дяволи” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Отборът на Луис ван Гаал се наложи с 3:0, вторият гол падна при съмнения за засада

Манчестър Юнайтед продължава победната си серия във Висшата лига. “Червените  дяволи” победиха с 3:0 големия си съперник Ливърпул в дербито от 16-ия кръг на първенството. Двубоят се проведе на стадион “Олд Трафорд”. Голмайстори станаха Уейн Рууни, Хуан Мата и Робин ван Перси.

Отборът на Брендън Роджърс игра по-активно от своя съперник през по-голямата част от двубоя и създаде куп опасни положения, но испанският страж на Юнайтед Давид де Хея показа класата си и напълно отчая нападателите на мърсисайдци. Особено запомнящи бяха две от намесите му през второто полувреме, когато отрази удари на Марио Балотели и Рахим Стърлинг. Той направи общо 9 спасявания.

“Червените” имаха два пъти повече отправени удари към вратата на Манчестър Юнайтед. Те имаха общо 16 изстрела срещу 8 на домакините. Играчите на Ван Гаал дори можеха да се поздравят и с още по-изразителна победа, но пропуски на Ван Перси през второто полувреме не позволиха това се случи.

Така, Юнайтед затвърди третата си позиция с актив от 31 точки, докато Ливърпул е на деветото място с 21.

Първият гол в дербито падна още в 13-ата минута. Тогава Антонио Валенсия преодоля като на шега Джо Алан, размина още двама бранители и пусна остър пас по земя в наказателното поле към Рууни, който с удар от движение не остави шансове на вратаря.

В 23-ата минута се откри страхотна възможност за Ливърпул. Стърлинг бе изведен много добре в наказателното поле и се озова сам срещу Де Хея, но би право в тялото му. Това бе първият от серията му сериозни пропуски, към които и се присъедини Марио Балотели през второто полувреме, когато влезе в игра.

Пет минути преди края на първото полувреме Йънг центрира в наказателното поле, там Ван Перси се извиси над всички и чукна с глава към дебнещия Мата, който също с глава удвои. След повторението обаче стана ясно, че испанският национал бе в положение на засада.

В началото на второто полувреме пред Стърлинг се откри нова златна възможност. Националът излезе сам срещу вратаря и нямаше никой около него, но шутира право в тялото на Де Хея. Вратарят на Юнайтед демонстрира железни нерви и концентрация в тази ситуация.

През втората част домакините приеха играта в своята половина и разчитаха на контраатаки. Тази стратегия определено проработи.

В 64-ата минута Ван Перси можеше да покачи на 3:0, след като засече подаване на Валенсия, но ударът му мина встрани от вратата на Джоунс. Малко след това Де Хеа отново се намеси по блестящ начин, като този път вратарят спаси силен удар на Балотели. След намесата на испанец топката рикошира и в гредата.

В 71-ата минута преднината на домакините стана класическа след поредната груба грешка в отбраната на Ливърпул. Деян Ловрен не успя да изчисти добре едно центриране по земя на Рууни и подаде топката на крака на Мата, който много хитро пусна надясно към Ван Перси. Холандецът вкара топката в опразнения от Джоунс ъгъл. В заклучителните моменти на срещата Де Хеа отново отказа Балотели, спасявайки нов удар на италианеца. В 87-ата минута Брад Джоунс също показа класа, избивайки много техничен изстрел на Ван Перси.