3. Манолев с първи мач като титуляр за ПСВ от половин година насам

Манолев с първи мач като титуляр за ПСВ от половин година насам

Тимът от Айндховен разби с 4:0 гостуващия Хераклес и оглави класирането

Българският национал Станислав Манолев започна сред титулярите на ПСВ Айндховен за първи път от 22 април и записа пълни 90 минути при категоричната победа над гостуващия Хераклес от 11-ия кръг на холандското първенство.

Момчетата на Дик Адвокаат не срещнаха затруднения и останаха непобедени в 10-и пореден двубой, отправяйки общо 29 удара по посока вратата на гостите.

Четири от тях попаднаха в целта, като резултатът откри Меертенс в 19-ата минута, а в 36-ата Лусиано Нарсинг покачи на 2:0.

Манолев също можеше да се разпише, но пропусна добра възможност през първото полувреме, докато през второто ПСВ вкара нови две попадения, дело на Кевин Строотман (’74) и Тим Матавж (’81).

След успеха отборът от Айндховен оглави временното класиране с актив от 27 точки, на две пред втория Твенте, който има с мач по-малко.

Гостите, които в 76-ата минута останаха с човек по-малко заради червен картон на Куаншаш, са на осма позиция с 14 пункта.