3. Марибор продължава в Лига Европа (ВИДЕО)

Марибор продължава в Лига Европа (ВИДЕО)

Абърдийн загуби в реванша след кошмарна вечер

Марибор се класира за плейофния кръг за влизане в групите на турнира Лига Европа. Словенците се наложиха над Абърдийн в реванша с 1:0 и с общ резултат 2:1 продължават.

До успеха не се стигна никак лесно. Отборът на старши треньора Дарко Миланич се поздрави с победата благодарение на автогол. В третата минута на добавеното време Греъм Шин порази собствената си врата. Той върна към вратаря, но стражът не уцели по детински топката и тя се оплете в мрежата му.

През първото полувреме шотландците пропуснаха дузпа. В 25-ата минута вратарят Ханданович фаулира в наказателното поле Адам Рууни и съдията посочи бялата точка. Потърпевшият се нагърби с изпълнението, но пропусна.

В 61-ата минута отборът на Абърдийн  остана с човек по-малко. Тогава Стокли получи втори жълт картон.

Марибор, който отстрани Левски във втория кръг, ще разбере съперника си за следващата фаза в петък, когато се тегли жребия.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит