3. Марио Балотели си показа рогата, но донесе победата над Бешикташ (ВИДЕО)

Марио Балотели си показа рогата, но донесе победата над Бешикташ (ВИДЕО)

Мърсисайдци се поздравиха след 1:0 на „Анфийлд”

Ливърпул постига важна домакинска победа на стадион „Анфийлд” срещу Бешикташ в двубой от 1/16-финалите на турнира Лига Европа. Мърсисайдци се поздравиха след 1:0. Голмайстор стана нападателят Марио Балотели, който бе точен от дузпа в 85-ата минута. До ситуацията се стигна след като Джордан Айб бе фаулиран в наказателното поле. По всичко личеше, че Джордан Хендерсън ще изпълни, но Балотели обаче взе топката от ръцете на капитана и не остави шансове на турския вратар.

През цялото време отборът на Ливърпул беше по-активният отбор, футболистите на мениджъра Брендън Роджърс създадоха по-интересните положения и могат само да съжаляват, че няма да се отправят за реванша в Истанбул, който е след седмица, с по-комфортна преднина. Гостите от Бешикташ също имаха своите силни моменти, но вратарят Симон Миньоле успя да запази мрежата си „суха”.

Ливърпул организира първата по-добра атака в 4-та минута. Даниел Стъридж преодоля двама футболисти, след което стреля, но Ченк Гьонен спаси.

В 35-та минута турците бяха много близо до откриване на резултата. Тогава Демба Ба бе изведен сам срещу Миньоле, но белгийският вратар успя да спаси удара на сенегалския нападател, който направи фрапантен пропуск.

Ливърпул поведе в резултата, след като получи правото да изпълни дузпа, тъй като в 85-та минута Рамон Мота фаулира Джордан Айб в наказателното поле на Бешикташ и съдията Шимон Марчиняк посочи бялата точка. Марио Балотели изпрати топката в десния ъгъл на вратата, а Гьонен се хвърли в левия.