3. Меси и Суарес се развихриха за обрат срещу Севиля (ВИДЕО)

Меси и Суарес се развихриха за обрат срещу Севиля (ВИДЕО)

Аржентинската звезда вкара гол №500 за Барселона при успеха с 2:1

Барселона победи Севиля в двубоя от 11-ия кръг на Примера дивисион. Срещата, която се проведе на стадион „Рамон Санчес Писхуан”, завърши при резултат 2:1, като до успеха си каталунците стигнаха след обрат.

С тази победа отборът на треньора Луис Енрике събра 25 точки на второто място и е на 2 от Реал (Мадрид).

Резултатът бе открит в 15-ата минута, когато защитата на гостите се пропука много сериозно. Палбо Гарсия изведе майсторски Витоло, Серджи Роберто не успя да го настигне и сам срещу Тер Стеген се разписа със самочувствие.

След това домакините създадоха няколко много добри положения и имаха възможност да удвоят преднината си.

В 43-ата минута обаче каталунците изравниха. Неймар напредна по крилото и навлезе в наказателното поле, имаше възможност да шутира, но подаде към Лионел Меси, който с удар от движение не остави шанс на Рико.

Интересен факт е, че Севиля е отборът, срещу който Меси има най-много голове във всички турнири – 27. Освен това, той удължи серията си на 7 поредни мача с гол срещу този съперник.

Попадението на аржентинската звезда бе номер 500 от общо 592 мача за Барселона. В официални мачове той има 469 гола, а в приятелски срещи – 31.

През второто полувреме Барса владееше инициативата. Меси бе близо до втори гол в 54-ата минута. Суарес го намери с прецизен пас, но вратарят спаси.

В 60-ата минута Меси развинти трима защитници и влезе в наказателното поле, след което стреля, но прати над вратата.

Луис Суарес осигури преднината на Барселона в 61-ата минута след асистенция на Меси в пеналта. Уругваецът стреля силно и прати топката във вратата между краката на Рико.

В 72-ата минута Суарес изпусна великолепна възможност за втори гол на своята сметка. Той получи в наказателното поле, като изпревари вратаря, но шутира покрай гредата.

Севиля бе много близо до изравняването само три минути след това положение. Нзонзи засече  с глава след центриране от ъглов, но прати покрай вратата.

Във втората минута на добавеното време Неймар напредна уверено при контраатака, озова се сам срещу Рико, но се забави с удара и вратарят излезе навреме, за да улови.

Гледайте тук сблъсъка за Мадрид…

Вердер с обрат от 0:3 в Германия (ВИДЕО)

Хофенхайм падна в зрелище със 7 гола

Челси продължава да проявява интерес към Осимен

Нигериецът в момента играе под наем в Галатасарай

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания (ВИДЕО)

Пресилен червен картон на Бруно Фернандеш доведе до 0:3

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)