3. Меси надмина Пеле, Барса с 10 победи от 11 мача в Примера (ВИДЕО+СНИМКИ)

Меси надмина Пеле, Барса с 10 победи от 11 мача в Примера (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лионел Меси вкара два пъти за 4:2 над Майорка и вече има 76 гола през календарната 2012 година

Барселона взе зрелищна победа с 4:2 като гост на Майорка в 11-ия кръг на Ла Лига и се откъсна още по-напред на върха. Меси се разписа на два пъти, Шави и Тейо добавиха по един гол, а Перейра и Виктор от дузпа върнаха за кратко надеждите на домакините след паузата.

С двата си гола Лионел Меси подобри рекорда на Пеле за отбелязани голове в една календарна година, като аржентинецът вече има 76 попадения през 2012-та. Номер 1 в тази класация обаче остава Герд Мюлер със своите невероятни 85 гола за една година.

Тито Виланова направи пет промени в стартовия състав след поражението от Селтик в Шампионската лига. Голямата новина беше завръщането на Жерар Пике сред титулярите. Вия и Тейо партнираха на Меси в предни позиции.

Срещата започна с доста статични положения пред двете врати, които не доведоха до сериозна заплаха за двамата вратари.

След средата на първата част обаче каталунците се разиграха и в рамките на 17 минути забиха три гола, които сякаш решиха мача.

Ауате блокира силен удар на Дани Алвеш, а каталунците по традиция имаха голямо предимство във владеенето на топката.

Първият шанс за Майорка дойде в 18-ата минута, когато израелският нападател Хемед стреля над вратата от удобна позиция.

В средата на първата част на Валдес се наложи да спасява след удар на Хемед, който добре се ориентира в мелето при един корнер.
Правеше впечатление, че в първите минути защитата на домакините пазеше много добре Лионел Меси и не му даваше никаква възможност да покаже какво може.

Барса поведе в 28-ата минута с брилянтен пряк свободен удар на Шави. Плеймейкърът изпълни по прекрасен начин от 22 метра над стената и вратарят дори не мръдна от голлинията, докато гледаше как топката намира горния ляв ъгъл – 0:1.

Барса се бореше да продължи историческия си най-добър старт в първенството след девет победи и реми.

Жеромел попречи на Вия да вкара след отлична атака на Шави и Тейо, но каталунците вкараха нови два бързи гола точно преди паузата.

Голяма грешка на вратаря Ауате в 44-ата минута подари гол на Меси. Аржентинецът мина през трима защитници и стреля по земя точно в центъра на вратата, а Ауате позволи топката да мине през ръцете му за 0:2.

Минута по-късно Фабрегас намери Тейо по левия фланг, той проби към центъра и извън наказателното поле прати ниско в далечния ъгъл – 0:3.

След почивката Барса сякаш се успокои от трите гол аванс и позволи на Майорка да се върне в мача.

След няколко пропуска пред вратата на гостите Перейра върна един гол в 55-ата минута. Виктор изведе французина сам срещу Валдес в наказателното поле и Михаел Перейра с воле прати под гредата за 1:3.

Три минути по-късно домакините спечелиха дузпа, когато Бускетс игра с ръка в наказателното поле.

Виктор стреля право в центъра на вратата, а Валдес се хвърли вляво и резултатът вече стана 2:3.

Тук някъде Барселона се събуди отново, но надъханата игра на домакините правеше действията на терена много равностойни.

20 минути преди края Лионел Меси обаче отчая Майорка с четвърти много красив гол за гостите. Дани Алвеш центрира, Алексис върна с гърди за Меси, който с безпощаден шут порази горния лъв ъгъл от 15-16 метра за 2:4.

Барса доигра спокойно мача. Минута преди края Меси имаше шанс да оформи хетррик, но стреля над вратата след пас на Алексис Санчес, който бе пресрещнат от вратаря и умно върна за аржентинеца, но ударът не намери целта.

С победата Барселона продължава без загуба след 11 кръга и вече има 10 победи и едно реми. Барса е лидер с 31 точки, Майорка е на 15-то място с 11.