3. Меси продължава да чупи рекорди в поредна безпощадна лекция на Барса (ВИДЕО)

Меси продължава да чупи рекорди в поредна безпощадна лекция на Барса (ВИДЕО)

Каталунците разнищиха 10 от Осасуна у дома, аржентинецът с четири гола

Отборът на Барселона се реваншира пред феновете си за поражението от Реал Сосиедад и продължи да мачка всичко по пътя си. Каталунците се наложиха с 5:1 над гостуващия Осасуна в мач от 21-ия кръг на Примера.

Четирикратният носител на Златна топка Лионел Меси счупи пореден рекорд в кариерата си, след като освен, че наниза цели четири попадения, стана първият футболист, разписвал се в 11 поредни срещи в Ла Лига.

Аржентинецът бе просто неудържим тази вечер на „Ноу Камп” и още в 11-ата минута изведе блаугранас напред в резултата, след блестяща асистенция на Шави.

Гостите обаче показаха зъби и в 24-ата минута Раул Лое изравни.

Само три по-късно обаче всичко за Осасуна в този мач свърши след като Арибас игра с ръка в наказателното си поле, с което си изкара втори жълт картон, а главният рефер мигновено посочи бялата точка.

Меси не сбърка от бялата точка, а останали с 10 човека гостите трябваше да се надяват на истинско чудо, за да избегнат очертаващото се поражение.

В 36-ата минута аржентинецът можеше вече да е оформил своя хеттрик, но ударът му с глава срещна гредата. Четири минути по-късно обаче Педро покачи на 3:1 след като бе изведен на чиста позиция от Дани Алвеш.

Без да се налага да играят на върха на възможностите си домакините стигнаха до нови две попадения след почивката, дело на Лео Меси и то само в рамките на две минути.

В 56-ата минута Давид Вия намери десетката на Барса в съвсем изгодно положение, от което нямаше как да сбърка.

Две по-късно упражнението се повтори само че този път асистент на попадението бе Адриано. Това бе и 33-ия гол на Меси от началото на кампанията.

По този начин отборът на Барселона продължава да бъде убедителен лидер в класирането с актив от 58 точки, следван от Атлетико с 47. Големият опонент на каталунците Реал Мадрид пък е едва трети, на цели 15 пункта от лидера.

Гледайте тук сблъсъка за Мадрид…

Вердер с обрат от 0:3 в Германия (ВИДЕО)

Хофенхайм падна в зрелище със 7 гола

Челси продължава да проявява интерес към Осимен

Нигериецът в момента играе под наем в Галатасарай

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания (ВИДЕО)

Пресилен червен картон на Бруно Фернандеш доведе до 0:3

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)