3. Меси, Суарес и Неймар разнищиха новака Леганес с 5:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Меси, Суарес и Неймар разнищиха новака Леганес с 5:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Меси подобри рекорд на Раул с двата си гола, а вълшебното трио на каталунците записа ново постижение

Лео Меси, Луис Суарес и Неймар съсипаха новака Леганес с 5:1 като гости в четвъртия кръг на Ла Лига. Испанският шампион шокиращо загуби от новака Алавес миналата седмица на „Ноу камп”, но се реваншира на своите фенове с 12 гола за няколко дни след 7:0 над Селтик в Шампионска лига и още пет гола днес. На „Мунисипал де Бутарк” Меси вкара два пъти, а Суарес, Неймар и Рафиня се разписаха по веднъж. За първи път в Примера всеки от атомното трио Меси, Суарес, Неймар вкара още преди почивката.

Меси счупи и рекорд на Раул. Той вече е отбелязвал попадения на 34 различни стадиона в испанския елит, като досега двамата с легендата на Реал бяха на кота 33. Десетката на каталунците изпраща седмицата с пет гола след хеттрика в мрежата на Селтик.

До 15-ата минута „блаугранас” бяха на ниска предавка и домакините стояха много добре на терена. Но това се промени, когато Меси чукна с едно докосване за Суарес, който се отскубна от Бустинса на десния фланг и върна по земя за Меси, който с лекота откри резултата.

Неймар направи голям пропуск от воле на далечната греда, а вратарят Серантес изби параболичен рикошет след акция на Суарес.

в 31-ата минута защитата на Леганес направи мини самоубийство подавайки на Меси за контра, аржентинецът премина през двама и поднесе за Суарес на празна врата – 2:0.

Веднага след гола Мачис пропусна страхотна възможност, след като се измъкна от Масчерано, но после Тер Щеген и Умтити се справиха чудесно

Минута преди паузата Меси накара публиката да ахне от възхищение с финт, прехвърляйки топката над главата на съперник и подаде на Суарес, който се устреми сам срещу вратаря, но без капка егоизъм подаде на Неймар за нов гол на празна врата – 3:0.

Втората част продължи да носи голове. Неймар беше изведен от Суарес и закъснелият Бустинса го фаулира точно преди да стреля – дузпа. Лео Меси насочи в горния десен ъгъл за 4:0 от бялата точка.

В 62-ата минута резервата Алкасер вкара гол след добавка, който обаче бе отменен справедливо заради засада.

Рафиня Алкантара записа името си сред голмайсторите с красиво попадения с левия крак, дошло след пробив отдясно и бомба в горния ляв ъгъл – 5:0 в 64-ата минута.

9 минути преди края Леганес все пак стигна до първия си гол срещу Барса в своята история. Бразилецът Габриел изпълни безупречен пряк свободен удар и преодоля Тер Щеген за 5:1. Немският вратар искрено се ядоса, че не запази суха мрежа.

Барселона изравни временно Реал Мадрид на върха с по 9 точки, но Реал е с мач по-малко. Леганес е 13-и с 4 точки.