3. Милан не успя да спре победния ход на Малага (ВИДЕО)

Милан не успя да спре победния ход на Малага (ВИДЕО)

Испанците постигнаха минимална победа над гостуващия тим на "росонерите"

Отборът на Малага постигна трети пореден успех в Група "С" на Шампионската лига, побеждавайки гостуващия Милан с 1:0. Единственото попадение на "Естадио Ла Росаледа" отбеляза Хоакин в 64-ата минута.

"Росонерите" започнаха решително срещата и от самото начало се впуснаха в безспирни атаки към противниковата врата. Усилията на италианския тим обаче така и не доведоха до резултат. Ел Шаарави имаше великолепна възможност да разпечата испанската врата в 31-ата минута, но не успя да намери очертанията от близка дистанция.

Най-дискусионната ситуация в срещата дойде минути преди почивката, когато главният рефер Педро Проенса видя съмнително нарушение в полза на Малага в наказателното поле на гостите и не се посвени да посочи бялата точка. Хоакин обаче не бе точен и не успя да реализира наказателния удар.

Двата отбора продължиха да се борят здраво през втората част, но бяха значително затруднени от нестихващия проливен дъжд.

Все пак в 64-та минута Хоакин се реабилитира пред фенове и съотборници за пропуснатата дузпа, след като бе изведен от Мануел Итура сам срещу вратаря на Милан Амелия. Нападателят на домакините нямаше как да сбърка от тази удобна позиция и по този начин донесе успеха на своя тим.

Така отборът на Малага остава непобеден в групата с актив от 9 точки, следван от Милан с 4 и Зенит с 3 пункта. Последната позиция е за отбора на Андерлехт, който има само една спечелена точка.

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи