3. Милан отново разочарова, и Андерлехт се изпречи на пътя на "росонерите" (видео)

Милан отново разочарова, и Андерлехт се изпречи на пътя на "росонерите" (видео)

Малага разпиля Зенит (Санкт Петербург) с класическото 3:0

Отборът на Милан продължава да разочарова с изявите си от началото на сезона. След като регистрираха две поражения от първите си три мача в Серия А от началото на сезона, „росонерите” не успяха да постигнат успех и в своя първи двубой от тазгодишното издание на Шампионската лига, завършвайки при нулево равенство домакинството си на Андерлехт.

Двубоят бе от група „С” на турнира и се проведе на стадион „Сан Сиро” в Милано. Домакините имаха леко предимство във владеенето на топката, но така и не съумяха да намерят начин, по който да преодолеят стража на гостите – Силвио Прото. Андерлехт от своя страна също имаше голови положения пред Кристиан Абиати, но не достигна до попадение.

Още във 2-ата минута Кану можеше да се разпише за белгийски тим, но ударът му с глава не попадна в очертанията на вратата. Десет минути след този пропуск, Саша Клиестан отправи първия точен изстрел към Кристиан Абиати, но вратарят на Милан се справи със ситуацията.

В 15-ата минута удар на Кевин-Принс Боатенг бе блокиран, а малко след това и Лука Антонини и Матиа Де Скилио се отчетоха с пропуски за домакините. Матийо Фламини отправи първия точен изстрел към вратата на Андерлехт в 18-ата минута, но Силвио Прото успя да спаси.

До почивката „росонерите” имаха по-чисти възможности за отбелязване на гол, но на няколко пъти Кевин-Принс Боатенг пропусна да се разпише, а с пропуск се отчете и Урби Емануелсон.

През втората част Милан бе по-активният тим на терена и създаде повече на брой голови ситуации от своя съперник. Урби Емануелсон и Кевин-Принс Боатенг направиха нови пропуски за „росонерите”, а в 64-ата минута Стефан Ел Шаарави имаше отличен шанс да се разпише, но ударът му бе спасен от стража на гостите.

Милан продължи да търси усилено начин да отбележи гол в мрежата на Андерлехт и до края на двубоя. Нови ситуации бяха пропилени от Урби Емануелсон, Матийо Фламини и Стефан Ел Шаарави.

Така двубоят завърши при нулево равенство и двата отбора взеха по точка от сблъсъка.

В другия мач от групата Малага надделя с класическото 3:0 над Зенит (Санкт Петербург). Руският шампион владееше повече топката от своя съперник, но испанският тим имаше по-голям брой положения за отбелязване на гол пред противниковата врата.

Малага излезе с гол напред още в 3-ата минута, когато Елизеу комбинира с Иско, а той с хубав удар с десния крак прати кълбото в мрежата на Вячеслав Малафеев. Две минути по-късно Зенит получи отличен шанс да се върне в мача, но ударът на новото попълнение – Хълк, срещна напречната греда.

В 10-ата минута Малага поведе с 2:0, след като Хавиер Савиола преодоля Малафеев и по този начин направи аванса на своя тим още по-комфортен.

До почивката и двата отбора имаха доста възможности пред вратата на съперника, но нов гол през първите 45 минути не падна.

И през втората част и Малага, и Зенит имаха още шансове да достигнат до гол, но единственото попадение през второто полувреме падна в 76-ата минута и бе за испанския тим. Иско отбеляза своя втори гол в мача и по този начин направи резултата 3:0.

Така Малага спечели трите точки и е лидер в група „С”, докато Зенит се намира на последната позиция с 0 пункта.

НАПРЕЖЕНИЕ: Хендерсън скочи на бой срещу съотборник

Англичанинът беше бесен, въпреки успеха с 4:0 над Бешикташ