3. Милан разпиля Киево с 5:1 (видео)

Милан разпиля Киево с 5:1 (видео)

Италианският вицешампион възвърна част от позагубеното си самочувствие с категоричен успех у дома

Италианският вицешампион Милан възвърна част от позагубеното си самочувствие, след като разпиля с 5:1 гостуващия Киево в първия мач от 11-ия кръг в италианската Серия „А”.

Срещата на „Сан Сиро” започна вихрено и преди почивката зрителите станаха свидетели на цели четири попадения. Първото от тях бе дело на холандеца Урби Емануелсон, който откри головата си сметка в Калчото с попадение в 16-ата минута. Само две по-късно обаче гостите отговориха чрез ветерана Серджио Пелисиер – 1:1.

След това Милан овладя инициативата и логично стигна до 12-ата си последователна победа над „летящите магаренца”. В 36-ата минута Емануелсон асистира на Монтоливо и италианският национал даде за втори път преднина на „росонерите”, а само пет по-късно Урби подаде и към Боян Къркич, за да може испанецът да направи резултата 3:1.

Така двата състава се оттеглиха на почивка, след която паднах още две попадения. Първото от тях бе дело на Ел Шаарави, който се разписа след прострелно центриране на десния краен бранител Игнасио Абате, а добрият аванс позволи на наставникът на домакините Масимилиано Алегри да съхрани част от играчите си за предстоящото домакинство срещу Малага от групите на Шампионската лига.

Крайното 5:1 пък оформи в добавеното време дошлият от градския съперник Интер това лято нападател Джампаоло Пацини, който се разписа за първи път след хеттрика си срещу Болоня в първия ден от септември.

След победата Милан събра 14 точки и намери място в горната половина на таблицата с класирането, изпреварвайки с 4 днешния си опонент.

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи