3. Милан с мъчно 1:0 над Удинезе у дома

Милан с мъчно 1:0 над Удинезе у дома

Валтер Бирса точен за "росонерите" в 22-ата минута

Отборът на Милан постигна ценна победа в борбата си за 3-то място, след като тази вечер победи трудно с 1:0 тима на Удинезе. Срещата се игра на стадион "Сан Сиро" и бе от програмата на 8-ия кръг на италианската Серия "А".

Мачът започна с добра възможност за "росонерите", но ударът на Бирса бе спасен от стража на "зебрите". В 17-ата минута Робиньо опита късмета си от дистанция, но не можа да намери целта.

Така дойде 22-ата минута, когато домакините успяха да излязат напред в резултата след красива комбинация между Робиньо и Бирса, която завърши с неспасяем удар на последния от границата на наказателното поле в горния ъгъл.

След гола "фриуланите" опитаха да стигнат до изравняване, но Ладзари, Силва и Баса пропуснаха да се разпишат.

До края на полувремето нови голове нямаше и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за Милан.

През второто полувреме "росонерите" започнаха по-прибрано, което даде възможности за изравняване на Удинезе. В 63-ата минута Ди Натале стреля опасно от пряк-свободен удар, но вратарят на Милан успя да докосне топката леко и тя срещна напречната греда.

След това "росонерите" изравниха играта и потърсиха втори гол, който да успокои редиците им, но Нианг, Поли, Матри и Робиньо не успяха да вкарат.

Нови голове в срещата нямаше и така Милан победи трудно Удинезе с 1:0, с което събра актив от 11 точки на 8-о място в подреждането. "Зебрите" пък са 9-и с 10.
На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит