3. Милан се добра до 2:2 в Торино с дузпа на финала, скандал и бой след края (ВИДЕО)

Кака дебютора със 70 минути, "росонерите" губеха с 0:2 до 88-ата минута, но Балотели има даде точка след спорна дузпа

Гол от дузпа на Марио Балотели дълбоко в добавеното време донесе точка за Милан след 2:2 в гостуването на Торино от 3-ия кръг на Серия.

Кака направи повторен дебют за Милан и се върна в Серия А за първи път след май 2009 година.

Куп контузии обаче пречеха на „росонерите”, като Ел Шаарави, Нианг, Пацини, Сапонара, Де Шилио, Абате, Бонера и Силвестре бяха извън строя.

Първата част мина неочаквано спокойно и с много малко голови положения.

Джузепе Вивес шутира опасно от дистанция, а Монтоливо и Дзакардо пратиха право в ръцете на Даниеле Падели.

Найджъл Де Йонг два пъти спираше опасни контри на „биковете”.

Монтоливо се контузи в края на първата част и бе заменен от Андреа Поли, а капитанската лента отиде на ръката на Кака.

Втората част започна кошмарно за Милан. В 47-ата минута Алесио Черчи добре разтегли наляво за Данило Д’Амброзио, левият халф финтира Сапата и после се разписа в близкия долен ъгъл за 1:0.

Торино успя да удвои с отлична атака в 71-ата минута. Чиро Имобиле пусна за набралия скорост Алесио Черчи вляво, а италианският национал технично копна над Абиати за 2:0.

Милан върна един гол две минути преди края по куриозен начин. Мунтари центрира за Балотели, вратарят Падели плесна топката обратно към Мунтари, а ганаецът пусна по земя покрай него и топката полека се търкули в левия ъгъл за 2:1.

Голямата драма дойде в добавеното време. Андреа Поли получи на десния фланг, спря си топката, но се подхлъзна, пак я настигна и я чукна покрай Джовани Паскуале. Тук Поли се строполи на земята, а контакт с десния крак на Паскуале наистина имаше, но въпросът е дали той бе нарочно потърсен и пресилен от халфа на Милан, или не.

Съдията Давиде Маса даде дузпа и това вбеси домакините.

След 3 минути чакане, в което Масимилиано Алегри се обърна с гръб към вратата от суеверие, Марио Балотели в типичния си стил с огромна доза непукизъм се разписа в долния ляв ъгъл и дори не се зарадва - 2:2.

Алегри веднага се отправи към тунела, а щабът на Торино скочи на бой на съдията и се заформи меле за подобаващ край на мача.

Милан има 4 точки на шесто място, а Торино е седми също с 4.

Във Франция: Оксер спря серията си от 4 загуби

След класика над участник в ШЛ

Артета не знае дали Рая ще играе в събота

Куп контузени в Арсенал преди Лестър

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични