3. Милан стартира новата година с победа (+ВИДЕО)

Милан стартира новата година с победа (+ВИДЕО)

Киево надви минимално Аталанта, Дженоа изплува от зоната на изпадащите след успех на Болоня

Отборът на Милан стартира новата 2013-та година с победа, след като се наложи с 2:1 като домакин на Сиена в среща от 19-ия кръг на италианската Серия А. Двубоят се игра на стадион „Сан Сиро” в Милано, а и трите попадения паднаха през второто полувреме. По веднъж домакините се разписаха нападателите Боян Къркич и Джампаоло Пацини, а единственото попадение за Сиена бе дело на Микеле Паолучи.

През първото полувреме чистите положения пред двамата вратари не бяха много на брой. Стефан Ел Шаарави и Масимо Амброзини се отчетоха с два пропуска за „росонерите”, а добри ситуации за гостите пропуснаха да реализират Симоне Вергасола и Алесандро Росина.

Тимът на Масимилиано Алегри успя да излезе с гол напред в 67-ата минута, когато Боян Къркич се разписа с глава, след като засече центриране на Кевин-Принс Боатенг. В 79-ата минута „росонерите” получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, който бе отсъден за нарушение на Фелипе срещу Джампаоло Пацини в наказателното поле. Именно Пацини застана зад топката и с удар в долния десен ъгъл направи резултата 2:0.

Сиена намали на 1:2 три минути преди края на редовното време след гол на Микеле Паолучи, но до края на срещата не се стигна до нови попадения и така Милан се поздрави с победа с 2:1.

След този успех „росонерите” имат актив от 30 точки и се намират на 7-ата позиция в подреждането. Сиена остава на последното 20-то място и има 11 пункта.

В друг мач от кръга Киево се наложи с минималното 1:0 като домакин на Аталанта. Двубоят се игра на стадион „Марк Антонио Бентегоди”, а единственото попадение в мача бе дело на Исаак Кофи в 37-ата минута.

Победата бе седма за Киево в Серия А от началото на сезона и в момента тимът заема 11-ото място и има 24 точки. Аталанта се намира на 12-ата позиция с 22.

Дженоа пък успя да се измъкне от зоната на изпадащите и да се изкачи на 17-ото място, след като се наложи с 2:0 като домакин на Болоня. Мачът се проведе на стадион „Луиджи Ферарис”, а и двете попадения за домакините отбеляза Марко Бориело. Нападателят откри резултата в 57-ата минута, а в 73-ата оформи крайното 2:0.

Така Дженоа вече има 17 пункта и изплува от опасната зона, докато Болоня има точка повече от днешния си съперник и се намира на 16-ата позиция.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи