3. Моуриньо: Заслужена загуба, умората си каза думата

Моуриньо: Заслужена загуба, умората си каза думата

"Хубавото е, че се класираме, може би трябваше да направя още повече промени"

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо призна, че загубата от Базел с 0:1 в Шампионската лига е напълно заслужена.

''Лошо представяне, загубата ни е заслужена. Въпреки това математически си осигурихме участие в следващата фаза. Сега ни трябва добър резултат в последния ни домакински мач, за да си гарантираме първата позиция в групата.

Не харесах представянето ни от първата минута. Веднага започнахме с грешка в защитата. Имахме известна стабилност и контрол над нещата единствено в един момент през второто полувреме, но почувствах, че тимът е изморен. Челси плати цената за двуседмичната пауза заради националните отбори. Срещу Уест Хем в събота всички играха интензивно, но сега си платихме, защото бяхме уморени.

Не бяхме свежи и може би трябваше да направя още няколко промени. Трябваше да постигнем по-добър резултат, но не мога да обвинявам играчите. Сега трябва да починем и да се подготвим за уикенда, защото въпреки поражението, с 9 точки продължаваме напред. Това бе минимумът и сега трябва да се борим за първата позиция", заяви Моуриньо.