3. Наполи е първият 1/4-финалист в Лига Европа (ВИДЕО)

Наполи е първият 1/4-финалист в Лига Европа (ВИДЕО)

Рафа Бенитес класира отбора сред най-добрите осем за първи път през новия век

Италианският Наполи се класира първи за ¼-финалната фаза на турнира Лига Европа.

Това стана факт, след като момчетата на Рафаел Бенитес фиксираха равенство 0:0 при визитата си на Динамо (Москва) и така продължават напред с общ резултат 3:1.

Двубоят на стадион „Арена Химки” започна на високи обороти и всеки от отборите имаше шанс да открие резултата до почивката. Гостите имаха три чисти ситуации в първите 20 минути, но Дрийс Мертенс, Гонсало Игуаин и Хосе Кайехон пропуснаха.

Динамо също не отстъпваше и дори на два пъти вкара топката в мрежата на Наполи, но попаденията бяха отменени заради засада и нарушение в атака.

Така почивката дойде при нулево равенство, което се запази и след нея, макар че в първия четвърт час темпото на игра остана високо. После обаче домакините сякаш се примириха, а гостите се затвориха и спокойно дочакаха последния съдийски сигнал.

По този начин те си уредиха първо участие на 1/4-финал от 1999 г. насам, когато спечелиха трофея след успех във финала над Щутгарт.