3. Наполи обърна Милан, Таарабт бележи в дебюта си (ВИДЕО+СНИМКИ)

Наполи обърна Милан, Таарабт бележи в дебюта си (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Сините” нанесоха първо поражение на Зеедорф в Серия А начело на „червено-черните”

Отборът на Наполи постигна победа с 3:1 над Милан в мач от 23-тия кръг на италианската Серия „А”. Това е и първа загуба за Кларънс Зеедорф в първенството в качеството си на старши треньор на тима от „Сан Сиро”.

Адел Таарабт изведе „росонерите” напред в осмата минута с първия си гол за отбора. Гьокхан Инлер изравни малко след това, а Гонсало Игуаин отбеляза две попадения, донасяйки успеха за тима на Рафаел Бенитес.

Наполи започна силно и още преди да е изтекла първата минута Игуаин стреля по посока вратата на Милан, но ударът му бе твърде слаб. След това и Хамшик пробва късмета си, но не намери очертанията.

В осмата минута малко изненадващо „росонерите” поведоха. Адел Таарабт ознаменува дебюта си за Милан по най-добрия начин и изведе гостите напред в резултата. Полузащитникът получи топката в центъра, напредна до наказателното поле и с изключително прецизен удар насочи топката в долния ляв ъгъл на Рейна.

Само две минути по-късно обаче Инлер с фамозен шут изравни. Швейцарецът стреля от около 20 метра, придавайки на топката неспасяема траектория, а Абиати можеше само да изгледа кълбото как минава над главата му и влиза във вратата му.

До края на първата част Наполи изпусна половин дузина положения, като пропуски направиха Игуаин, Хамшик и Мертенс. В 22-рата минута Мертенс получи добър извеждащ пас и Абиати излезе извън наказателното си поле, за да го пресрещне. Белгийският нападател пусна топката покрай Абиати, след което последва сблъсък между двамата. Реферът отсъди нарушение и показа жълт картон на вратаря на гостите, като най-вероятно Абиати трябваше да бъде изгонен.

Десетина минути след подновяването на играта Наполи осъществи пълен обрат. След центриране в наказателното поле на гостите, Гонсало Игуаин се измъкна от отбраната на „росонерите” и с глава отбеляза за 2:1.

В 72-рата минута Марио Балотели опропасти страхотна възможност за изравняване на резултата. Рейна излезе неразчетено, Балотели успя да открадне топката, но се забави, което позволи на стража, както и на защитата, на Наполи да се върне и да предотврати нов гол във вратата си.

В 82-тата минута „сините” отбелязаха и трети гол. Кайехон получи топката зад отбраната в червено-черно, испанецът пусна успореден на голлинията пас, оставяйки Игуаин пред празна врата. Бившият играч на Реал (Мадрид) не пропусна, отбелязвайки втория си гол в срещата.

След победата си Наполи се доближава на четири точки до втория в класирането Рома, като „вълците” в неделя излизат за дербито на Рим срещу Лацио. Милан остава на 10-ата позиция с едва 20 точки след 23 изиграни кръга.

НАПРЕЖЕНИЕ: Хендерсън скочи на бой срещу съотборник

Англичанинът беше бесен, въпреки успеха с 4:0 над Бешикташ