3. Наполи победи Милан на "Сиро Сиро" за сефте от 1986 година, Балотели за първи път изпусна дузпа (ВИДЕО)

Наполи остана безгрешен в Серия А, Рейна хвана дузпа на Балотели, който се отчете само с почетен гол за 2:1

Наполи победи Милан като гост за първи път от 1986 година. Отборът на Рафа Бенитес продължи победния си ход с 2:1 на „Сан Сиро” и записа четвърта победа от 4 мача на старта на сезона в Серия А. Бритос и Игуаин вкараха головете за неаполитанци в двете полувремена, а Балотели върна един гол в края, но загубата отново ще заложи Масимилиано Алегри на дузпата на треньорския пост в Милан.

Най-запомнящото се събитие в мача пък може би бе първата пропусната дузпа на Марио Балотели. 11-метровият шут на Супер Марио след час игра бе спасен отлично от Пепе Рейна.

Преди мача „росонерите” за пореден път бяха много ограничени в избора на играчи, заради много контузии. В лазарета бяха Кака, Ел Шаарави, Монтоливо, Пацини, Де Шилио, Силвестре и Бонера.

Абате, Нианг и Поли се завърнаха в тима на Алегри, а Валтер Бирса играеше зад нападателите Балотели и Матри. Рафа Бенитес изненадващо даде почивка на Маджо и пусна Место по десния фланг.

Началото на „Сан Сиро” бе бурно. Инсиние намери Бехрами, но волето на швейцареца от дузпата мина над целта. Игуаин стреля до гредата след грешка на Сапата.

Наполи обаче натискаше и постигна търсения гол. Центриране отдясно намери Албиол на далечната греда, той с глава пусна успоредно на голлинията и от непосредствена близост Мигел Бритос също с глава прати в мрежата за 1:0 за Наполи.

Балотели поведе домакините напред. Рейна отрази негов силен удар, после пряк свободен удар на Супер Марио мина близо до дясната греда.

Удар с глава на Хамшик бе отбит, а Матри свали за Бирса, но защитата на гостите елиминира опасността.

Топката бе сервирана на крака на Балотели от корнер, но той с воле от въздуха намери трибуните.

Сунига повали Поли на аутлинията, но допълнителният рефер точно там показа, че дузпа няма, макар положението да бе доста спорно. От корнера след тази ситуация Балотели опита задна ножица, но ритна в глава Албиол.

Балотели получи травма в коляното към края на полувремето, но след кратка консултация с лекарите край тъча продължи мача.

След почивката Рейна увисна при центриране, но Мексес стреля право в него.

Наполи удвои в 53-ата минута. Игуаин стреля много силно от дистанция, Абиати изби, но топката влетя под гредата за 2:0 в мач №300 за вратаря на Милан в Серия А.

Балотели бе притиснат между Бритос и Албиол, а съдията Банти даде дузпа. Всички сме свикнали Супер Марио винаги да бележи от бялата точка, но днес Рейна не мислеше така. След 21 поредни попадения от бялата точка, Балотели изпусна дузпа за първи път в професионалната си кариера, защото Рейна изби удара му в левия долен ъгъл.

Балотели беше единственият лидер на терена за домакините, но той също трябваше да се бори с една друга традиция – никога не беше вкарвал гол на Наполи.

Супер Марио дриблира между двама и нацели напречната греда, а Милан търсеше начин да се върне в мача.

В добавеното време Балотели най-после строши каръка срещу този съперник.  Нианг подаде на Супер Марио и той с хубав параболичен удар в далечния ъгъл не остави шанс на Рейна – 1:2.

Този гол обаче се оказа само почетен, защото в последните секунди Милан не успя да измисли как да стигне до ново голово положение.

Наполи е лидер в таблицата и заедно с Рома това са единствените два отбора с пълен актив от 12 точки след 4 кръга в Серия А. Милан остава с едва 4 точки на 11-а позиция.

Във Франция: Оксер спря серията си от 4 загуби

След класика над участник в ШЛ

Артета не знае дали Рая ще играе в събота

Куп контузени в Арсенал преди Лестър

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични