3. Наполи разнищи Волфсбург на рождения ден на Рафа Бенитес (ВИДЕО)

Наполи разнищи Волфсбург на рождения ден на Рафа Бенитес (ВИДЕО)

Италианците разгромиха "вълците" с 4:1 в Германия и само чудо може да им отнеме мястото в полуфиналите на Лига Европа

Наполи направи Волфсбуг на пух и прах и разгроми хита в Бундеслигата този сезон с 4:0 като гост в първа четвъртфинална среща от турнира Лига Европа. „Вълците” направиха непростими грешки в защита и бяха наказани от два гола на Марек Хамшик и по един на Игуаин и резервата Габиадини. Резервата Никлас Бендтнер в края вкара почетен гол за домакините.

Така навръх 55-ия рожден ден на Рафаел Бенитес Наполи на практика си осигури място за полуфиналите и ще чака протоколен реванш на своя „Сан Паоло”. Волфсбург пък записа най-тежката си домакинска загуба в евротурнирите, където досега бе падал максимум с два гола.

В първите 10 минути Волфсбург пресираше дълбоко съперника и Наполи бе натикан в своята половина, но възпитаниците на Рафа Бенитес нанесоха тежък удар при първата открила се възможност.

След четвърт час Мертенс даде хубав диагонален пас за Игуаин, Кнохе покри засадата, а аржентинецът овладя с десния си бицепс и се разписа сам срещу Беналио за 1:0. Играта с ръка на Игуаин остана скрита за съдийската бригада и попадението бе зачетено.

Голът разклати сериозно „вълците” и те започнаха да допускат много грешки. Кнохе блокира удар на Игуаин след нов дълъг извеждащ пас, а след гола си той вече бе водещият реализатор от всички останали отбори в турнира със 7 попадения.

Маджо свърши добра работа на тъча вдясно и намери Игуаин, който този път показа чудесна визия и разсече защитата с пас за включилия се Хамшик, а словакът преодоля Беналио за втори път, въпреки намесата на вратаря с ръка – 2:0.

Налдо попречи на Игуаин да се разпише още веднъж със шпагат в последния момент, а след 30-ата минута немският тим се съвзе от шока и отново натисна. Няколко статични положения пред италианската врата не доведоха до нищо интересно заради лоши центрирания.

Гилавоги загуби топката в центъра и неаполитанците направиха светкавична контра, Хамшик стреля ниско по диагонала, но този път Беналио изби.

Волфсбург бе най-близо до гола в добавената минута на първата част, но вратарят Андухар успя да чукне тупалка отдалеч на Шюрле в напречната греда.

"Вълците" не се бяха разписвали само два пъти в последните си 23 срещи, но тази вече му липсваше увереност. Игуаин отново се измъкна сам срещу вратаря още в началото на втората част, но Беналио го опроверга в ситуация един на един.

Дитер Хекинг опита да раздвижи атаката си и замени неефективния в срещата Бас Дост, за да включи Никлас Бендтнер. Датчанинът веднага можеше да се разпише, но не успя да се добере до свалена от Шюрле топка.

Волфсбург подари трети гол на съперника в 64-ата минута. Беналио хвърли топката от ръце за Гилавоги, който я подаде право на Кайехон, който намери свободния Хамшик и халфът прониза мрежата – 3:0.

Хамшик бе заменен от Габиадини и само минута след като се появи в игра Маноло Габиадини бе оставен напълно сам след центриране на друга резерва - Инсиние, и се разписа с глава за 4:0.

Десет минути преди края Перишич финтира Албиол и пусна пред вратата за Бендтнер, който отсрами Волфсбург с точен изстрел за 1:4.

Почти веднага Габиадини бе близо до пети гол, но ударът му срещна гредата зад Беналио.