3. Наполи за сефте победи чешки отбор у дома в Европа (ВИДЕО)

Наполи за сефте победи чешки отбор у дома в Европа (ВИДЕО)

Наполи победи Спарта (Прага) с 3:1 след обрат, а Йънг Бойс наниза 5 гола на Слован (Бр)

Наполи победи Спарта (Прага) с 3:1 у дома в първия кръг от срещите в Група I на Лига Европа. Чехите поведоха, но после неаполитанците се събудиха и с три безответни гола постигнаха първа домакинска победа над чешки отбор в евротурнирите.

Публиката на „Сан Паоло” беше доста оскъдна, най-вече заради разочарованието от отпадането в плейофа за Шампионска лига срещу Атлетик (Билбао). Допълнителен горчив привкус внесе и поражението с 0:1 от Киево миналата седмица, но тази вечер Наполи сложи край на лошата серия с победа.

Стартът бе лош за италианците. Защитата заспа след един корнер и Йозеф Хусбауер откри резултата с воле от границата на наказателното поле, което закачи напречната греда и влетя в мрежата.

Наполи се върна бързо в мача. Удар на Хамшик срещна напречната греда, а при добавката единственият чужденец в тима на чехите – зимбабвиецът Коста Нхамоинесу изби с ръка и последва дузпа. Игуаин изпусна от бялата точка срещу Киево, но тази вечер не сбърка и изравни, макар вратарят да хвана ъгъла – 1:1 в 23-ата минута.

Веднага след това пак същият играч препъна Игуаин в наказателното поле, но аржентинецът падна прекалено театрално и не получи дузпа, а имаше всички основания за това.

Кайехон натресе гредата в 32-ата минута с бомбен шут след лошо изчистване.

През втората част Наполи пое нещата под контрол и натисна. 6 минути след паузата Игуаин проби отдясно и пусна по земя, а Дрис Мертенс засече отблизо фронтално срещу вратаря за 2:1.

9 минути преди края Мертенс реши всичко с трети гол, а Спарта нямаше отговор.

В другия мач о групата Йънг Бойс разнищи Слован (Братислава) с 5:0.

Лечякс и Щефен вкараха през първата част за швейцарците, а Нуцоло, Никчи и Оро довършиха погрома.

Така Йънг Бойс и Наполи поведоха убедително групата, а стартът е лош за Спарта (Прага) и Слован.

Гледайте тук сблъсъка за Мадрид…

Вердер с обрат от 0:3 в Германия (ВИДЕО)

Хофенхайм падна в зрелище със 7 гола

Челси продължава да проявява интерес към Осимен

Нигериецът в момента играе под наем в Галатасарай

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания (ВИДЕО)

Пресилен червен картон на Бруно Фернандеш доведе до 0:3

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)