3. Нелеп автогол не спря Юве за 20-та победа в Серия А (ВИДЕО)

Нелеп автогол не спря Юве за 20-та победа в Серия А (ВИДЕО)

Шампионите надвиха с лекота Киево с 3:1 и имат 12 точки аванс пред Рома, вижте всички резултати в Италия

Ювентус победи Киево с 3:1 у дома в 24-ия кръг на Серия А и поне временно натрупа цели 12 точки аванс на върха пред втория Рома, който приема Сампдория в късната неделна среща. Асамоа, Маркизио и Йоренте донесоха сравнително лесен успех на „Старата госпожа” за 20-тата шампионатна победа на тима този сезон.

Киелини, Бардзали, Вучинич и Пепе бяха с контузии и Касерес зае титулярно място в защитата днес, докато Джовинко получи рядък шанс да започне до Йоренте като титуляр, а Тевес и Освалдо получиха почивка. Погба също седна на пейката, като Маркизио зае свободната позиция в центъра.

Пирло стреля над целта в началото след неубедителна намеса на вратаря Фрей. Юве поведе в 17-ата минута с красиво попадение на Квадво Асамоа, който размени пасове с Йоренте и намери левия ъгъл с мощен шут за 1:0.

Йоренте удари греда, но преди това игра с ръка и попадение така или иначе нямаше да бъде зачетено.

След 29 минути игра Пирло изпълни хитро пряк свободен удар, нарочно стреля така че топката да тупне пред вратаря, който боксира право в краката на Маркизио и халфът вкара на празна врата за 2:0.

Всичко вървеше гладко за домакините през първата част, но в началото на втората играчите на Конте, вече сякаш по традиция, се отпуснаха при два гола аванс.

Коварен рикошет след пряк свободен удар на Пирло препарира вратаря Фрей, но топката мина на сантиметри покрай дясната греда. В следващата атака Юве си вкара комичен автогол. Касерес се замота в защита, Лихщайнер искаше да изчисти, но удари крака на Касерес и топката прехвърли неприятно Буфон – 2:1 и автогол на сметката на Мартин Касерес.

Конте беше бесен, а в тези минути Бонучи с отчаян шпагат блокира удар на резервата Пелисиер.

„Бианконерите” успяха да си върнат бързо аванса от две попадения и контрола над случващото се. Фрей изби удар на Пирло към близкия ъгъл, но от последвалия корнер Пирло качи на главата на Йоренте и „Цар Лъв” направи 3:1.

До края Юве свали темпото и повече задържаше топката в тренировъчен стил, като Джовинко и Маркизио се отличиха с пропуски.

Ювентус е лидер с 63 точки, на 12 пред втория Рома, който има и два мача по-малко.

Наполи победи рутинно последния Сасуоло с 2:0 като гост.

Денят бе специален за Паоло Канаваро, който се изправи срещу бившия си клуб Наполи само две седмици след като напусна. Хамшик облиза гредата след финт и добър удар, а после стреля много силно, но и неточно от добра позиция.

Вратарят Пеголо спаси от няколко метра срещу Игуаин след половин час, а после се справи и с добавката на Инсиние.

Пеголо направи и ново спасяване след удар на Игуаин, но най-накрая Джемайли го изненада с удар между краката на купа играчи и Наполи поведе в 37-ата минута.

11 минути след почивката Хамшик пусна за Инсиние на левия фланг, той прескочи топката и прати технично в далечния ъгъл за 2:0.