3. Неуверените Залцбург и Селтик направиха 2:2 в евродебюта на Тонев за "детелините" (ВИДЕО)

Българският национал поигра 15 минути в края при ремито в Австрия

Селтик започна кампанията в груповата фаза на Лига Европа със зрелищно реми 2:2 като гост на Ред Бул Залцбург. Българският национал Александър Тонев се появи като резерва в 75-ата минута, но до края не падна нов гол след 4-те по-рано в мача.

Ганайският национал Мубарак Уакасо трябваше да чака няколко седмици преди да финализира преминаването си в Селтик под наем от Рубин, но тази вечер даде повод за радост на шотландците.

Уакасо първо стреля опасно покрай целта, но със следващия си опит засече пас на Крис Комънс и прати в ъгъла за 1:0 в 14-ата минута.

След три поредни загуби на домашна сцена последното нещо, от което имаха нужда австрийците, беше гол в тяхната врата. Сориано центрира от пряк свободен удар, бразилецът Рамальо се измъкна на втора греда, но Гордън изби.

Проблемите на Селтик в защита бяха очевидни и „детелините” нямаха суха мрежа в последните си 6 мача. Джейсън Денайер се подхлъзна в решаващ момент и Алан настигна пас на Кампъл преди да се разпише – 1:1 след 36 минути игра.

И двата отбора играеха неубедително, а по-интересните положения бяха пред Крейг Гордън. Обратно на логиката, отново Селтик поведе.

Скот Браун стреля отдалеч, Рамальо протегна крак и отклони топката право в десния ъгъл – 2:1 за шотландците.

Авансът отново не издържа дълго. Изагире фаулира Сабитцер, а Сориано прекрасно се разписа от прекия свободен удар от голяма дистанция за 2:2.

Три минути преди 4-ия гол в мача на терена се появи и Александър Тонев, който замени Крис Комънс и направи своя дебют в Европа с екипа на Селтик.

До края Тонев нямаше особено влияние върху мача, а двата отбора повече се страхуваха да не загубят и взеха по една точка.

В другия мач от Група D Динамо (Загреб) разгроми румънския Астра с 5:1.

Първата част принадлежеше на алжирския нападател Хилал Судани, който заби хетррик с голове в 17-ата, 24-ата и 45-ата минута.

20 минути преди края дошлият под наем от Манчестър Юнайтед Анхело Енрикес покачи на 4;0, а Аурелиен Шиту вкара почетно попадение за Астра преди Корич в добавеното време да фиксира крайното 5:1.

Хърватите излязоха начело в групата пред Селтик и Залцбург, които имат по една точка, а Астра се закотви на дъното.

Гледайте тук сблъсъка за Мадрид…

Вердер с обрат от 0:3 в Германия (ВИДЕО)

Хофенхайм падна в зрелище със 7 гола

Челси продължава да проявява интерес към Осимен

Нигериецът в момента играе под наем в Галатасарай

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания (ВИДЕО)

Пресилен червен картон на Бруно Фернандеш доведе до 0:3

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)