3. Нова издънка на "Сан Сиро": Милан загуби с 0:1 от Аталанта (+ВИДЕО)

Нова издънка на "Сан Сиро": Милан загуби с 0:1 от Аталанта (+ВИДЕО)

"Росонерите" нямат точка и отбелязан гол у дома от началото на сезона

Милан допусна втора поредна загуба у дома в Серия А и все още няма точка или отбелязан гол на „Сан Сиро”. „Росонерите” паднаха с 0:1 от Аталанта, като развоя на мача и играта много напомниха началото на сезона срещу Сампдория. Лука Чигарини вкара победния гол за гостите през втората част.

Найджъл Де Йонг, който дойде от Манчестър Сити, направи дебют като титуляр за Милан, а Боян Къркич бе оставен на пейката.

Преди мача Милан имаше три точки след победа и загуба, а Аталанта можеше да се похвали със само една точка, но заради наказанието си да започне с -1 точка имаше отрицателен актив.

Още в началото на мача се видя как ще се развива играта. Домакините владееха топката, а Аталанта се групира добре пред собствената си врата и чакаше удобни шансове на контра.

Кевин-Принс Боатенг играеше зад двойката нападатели Пацини и Ел Шарави. Ганаецът трябваше да измисли как да се преодолее отбраната и пробва два удара отдалеч в началото без успех.

В 21-ата минута при една от редките си атаки гостите нацелиха греда. Денис проби, сгреши паса, но защитата на Милан му подари пак кълбото, а нападателят нацели гредата ниско долу.

„Росонерите” правеха нетипично много лековати грешки при изнасянето на топката и Аталанта правеше опасни нападения.

След половин час игра Урби Емануелсон проби добре, подаде на Ел Шарави, който стреля, но вратаря Консили спаси.

Милан трудно създаваше голови положения и полувремето дойде при 0:0.

Абиати спаси силен удар на Бривио в 52-ата минута, а Алегри смени опитния Масимо Амброзини, за да пусне национала на „Скуадр аадзура” Антонио Ночерино.

Контраатаките на Аталанта не бяха безопасни и една от тях се оказа фатална за домакините. В 64-ата минута Денис задържа добре кълбото, после раздаде за Лука Чигарини и халфът с нисък удар прати в мрежата за 0:1 пред посърналите фенове на „Сан Сиро”.

20 минути преди края Боян влезе вместо Ел Шарави и раздвижи атаката на Милан. Джампаоло Пацини, който вкара хеттрик срещу Болоня, сякаш не играеше в този мач, но Алегри реши да го остави на терена.

Емануелсон центрира много силно и остро в 74-ата минута, но именно Пацини се размина на косъм с изравнителния гол.

10 минути оставаха до края, а от границата на пеналта Боатенг прати в небесата.

Раймонди можеше да реши мача, но се забави и стреля над целта при поредната контра на гостите.

След 5-минутно продължение и още две добавени минути за забавяне Милан не успя да оползотвори 97 минути игра и загуби второ поредно домакинство с 0:1 от началото на сезона.

В класирането Милан е 10-ти с 3 точки, а Аталанта заема 14-то място с 2 точки, защото започна сезона с наказание от 2 точки.

Във вторник вече Милан приема Андерлехт на старта на груповата фаза в Шампионската лига.

Милан - Аталанта 0:1
0:1 64' Чигарини