3. ОБЗОР: Барселона си гарантира второ място, Кадис изпусна Реал (М) (ВИДЕО)

ОБЗОР: Барселона си гарантира второ място, Кадис изпусна Реал (М) (ВИДЕО)

Вижте какво се случи в ла Лига

Кадис спечели жизненоважна точка като домакин на Реал Мадрид, завършвайки 1:1 в мач от 37-ия кръг на Ла Лига. Точен за домакините бе Рубен Собрино, докато Мариано Диас се разписа за „кралския клуб“.

Гостите от испанската столица поведоха още в 5-ата минута, когато Родриго пусна пас към Мариано Диас в наказателното поле, където нападателят прати топката в мрежата. В 36-ата минута Андрий Лунин направи брилянтно спасяване, след като Усама Идриси премина през защитата на „лос бланкос“ и стреля, но стражът на Реал парира топката.

Минута по-късно Лунин бе безсилен при удар на Рубен Собрино от границата на наказателното поле, с който прати топката м мрежата – 1:1. След час игра съдията Антонио Матеу Лаос отсъди дузпа за андалусийци за нарушение на Лунин. Зад топката застана Алваро Негредо, чийто удар в долния ляв ъгъл бе спасен от вратаря на гостите.

В 83-ата минута удар с глава на Рубен Собрино мина над напречната греда. Домакините искаха дузпа в 98-ата минута, но Лаос подмина ситуацията и така двата отбора взеха по една точка от мача.

В същото време Барселона си гарантира второто място в крайното класиране. Това стана след 0:0 като гост на Хетафе. Резултатът е абсолютно приемлив и за домакините, които с него си гарантираха оцеляването в Ла Лига.

В друг мач от 37-ия кръг на първенството Атлетико Мадрид и Севиля завършиха наравно 1:1 . По този начин и двата отбора си гарантираха място в Шампионската лига през следващия сезон. Към момента „дюшекчиите“ са трети с 68 точки, докато андалусийци са на точка и позиция зад тях. Така Бетис няма да намери място в най-силния европейски клубен турнир. Точни на „Уанда Метрополитано“ бяха Хосе Хименес за домакините и Юсеф Ен-Несири за гостите.

Леванте победи Алавес с 3:1, но и двата отбора изпаднаха в Сегунда. В последния кръг трябва да стане ясно кой ще ги последва, "замесени" са Майорка, Кадис и Гранада.