3. ОБЗОР: Ливърпул завърши сезона с победа, Тотнъм хвана последния влак за Европа (РЕПОРТАЖИ)

Арсенал прати Уотфорд в Чемпиншип, вижте всички резултати от последния кръг във Висшата лига

Шампионът Ливърпул завърши сезона с победа - 3:1 срещу Нюкасъл. "Червените" се нуждаеха от обрат, след като допуснаха гол още в първата минута на мача от последния кръг в английската Висша лига, игран на "Сейт Джеймсис Парк". За "свраките" се разписа Дуайт Гейл. До почивката Върджил ван Дайк (38) успя да изравни, а в след час игра Дивок Ориги заби още едно попадение за Ливърпул. Крайният резултат оформи Садио Мане в 89-ата минута.

Челси си осигури участие в Шампионската лига, след като спечели с 2:0 у дома срещу Уулвърхемптън. Попаденията отбелязаха Мейсън Маунт и Оливие Жиру в добавеното време на първата част.

Освен това лондончани удариха рамо на съгражданите си от Тотнъм, които хванаха последния влак за Европа. "Шпорите" направиха 1:1 с Кпистъл Палас и благодарение на по-добрата си голова разлика изместиха Уулвс от шестото място, последното даващо право на участие в турнирите.

В Шампионска лига ще играе още Манчестър Юнайтед (ПОДРОБНОСТИ ТУК)

Арсенал изпрати Уотфорд в Чемпиъншип, след като спечели с 3:2 на "Емиратс". Преди последния кръг гостите имаха еднакъв брой точки с Астън Вила, но и по-лоша голова разлика. Затова Уотфорд се нуждаеше от победа или равен, но и в двата случая - задължителна издънка на тима от Бирмингам, за да оцелее. "Артилеристите", които този сезон останаха извън Европа и не се бореха за нищо, обаче се оказаха прекалено силни. Тимът на Микел Артета завърши на осмо място, което е най-ниското им класиране от 1995 г. насам.

Астън Вила измъкна точка при гостуването си на Уест Хем - 1:1. Това беше повече от достатъчно за оцеляването на тима.