3. ОБЗОР: Волфсбург пречупи 10 от Шалке в продължението (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Волфсбург пречупи 10 от Шалке в продължението (РЕПОРТАЖИ)

Фортуна (Д) допусна обрат при завръщането си в елита

Волфсбург измъкна домакинска победа с 2:1 срещу Шалке с гол в продължението в мач от първия кръг на германското първенство. Даниел Гинчек донесе успеха на "вълците", които от средата на второто полувреме играха с човек повече. В 65-ата минута Матия Настасич беше изгонен.

Домакините бяха повели с попадение на Джон Брукс в 33-ата минута. Въпреки, че остана с 10 души  Шалке се добра до равенството 4 минути преди края на редовното време. Набил Бенталеб се разписа от дузпа. По всичко изглеждаше, че гостите ще си тръгнат с точка, но тогава настъпи часа на Гинчек, който донесе трите точки на "вълците".

Фортуна (Дюселдорф) загуби с 1:2 у дома от Аугсбург първия си мач след завръщането в Бундеслигата. "Червено-белите" допуснаха обрат след почивката. Фортуна откри резултата в 39-ата минута с гол на Бенито Раман, но попадения на Мартин Хинтерегер (57) и Андре Хаан (76) обърнаха развоя на срещата.

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи