3. Осасуна спря победната серия на Барселона (ВИДЕО)

Осасуна спря победната серия на Барселона (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха гол при завръщането на Меси и Пуйол

Серията от осем поредни победи на испанския шампион Барселона приключи в деветия кръг на „Ла Лига”, в който каталунците не успяха да вкарат гол и приключиха при 0:0 гостуването си на Осасуна.

В редиците на гостите се завърнаха капитанът Карлес Пуйол, стартирал сред титулярите, а и звездата Лионел Меси, макар че аржентинецът бе оставен на резервната скамейка от треньора Херардо Мартино.

Мачът започна лошо за домакините, тъй като още в шестата минута Сиси се контузи и се наложи да бъде заменен. След това Барселона успя да наложи своя ритъм, а новата лятна покупка Неймар бе във вихъра си, но до 100-процентови голови положения така и не се стигна.

Първият точен удар на Осасуна пък дойде в 45-ата минута, когато Виктор Валдес улови безпроблемно далечен шут на Роберто Торес.

След паузата все пак домакините се разиграха, но и атаките на Барселона станаха по-опасни. Последваха няколко последователни пропуска на Сеск Фабрегас, а в 68-ата минута Лео Меси бе включен в игра, заменяйки Шави Ернандес.

Почти веднага след това аржентинският маестро изведе Педро, но последният не успя да порази целта, а малко по-късно Меси опита шанса си с далечен удар, но точността му изневери.

До края на срещата Барселона се опита да реализира, но срещна отлично подредената защита на Осасуна и така двата отбора поделиха точките.

Със спечелената една каталунците временно оглавиха класирането, но могат да бъдат свалени от върха, ако Атлетико (Мадрид) спечели визитата си на Еспаньол.

Барселона има 25 точки, с една повече от „дюшекчиите” и с 18 повече от Осасуна.