3. Пато се отпуши, но Милан пак се препъна срещу Малага за 1:1 (+ВИДЕО)

Пато се отпуши, но Милан пак се препъна срещу Малага за 1:1 (+ВИДЕО)

Андерлехт взе първа победа след 1:0 над Зенит, андалусийците остават без загуба в групата

Милан направи 1:1 като домакин на Малага в група “D” на Шампионската лига . В същото време Андерлехт победи Зенит със същия резултат в Белгия и заплете още повече възела около второто място в групата.

На „Сан Сиро” Елисеу  изведе испанския тим напред пет минути преди почивката, а Пато с първия си гол от близо 8 месеца насам изравни през втората част.

Малага е лидер в групата с 10 точки. Милан има 5, Андерлехт - 4, а богаташите от Зенит остава на дъното с 3.

Срещата започна лошо за „росонерите”. След само 6 минути игра Игнасио Абате се контузи и бе заменен от младия Де Скилио.

Малага пресираше своя домакин в центъра и не даваше шанс на триото Де Йонг, Констант, Монтоливо да разиграва спокойно, което смущаваше играта на Милан.

Савиола изведе Хоакин, но Емануелсон с отлична намеса изчисти.

Едва към 20-ата минута Милан затрудни Кабайеро на вратата на гостите с два бързи шанса. Първо удар на Ел Шаарави рикошира опасно, а после изстрел на Монтоливо мина малко до гредата.

Урби Емануелсон бе на път да вкара чудесен гол в 27-ата минута, но с невероятна намеса с една ръка Кабайеро извади топката, която летеше към горния ляв ъгъл.

Иско, Хоакин и Елисеу действаха зад Савиола за Малага, а техните комбинации всеки път вещаеха заплаха, но италианският гранд ги неутрализираше.

Пет минути преди почивката Иско показа защо Манчестър Сити е готов да даде куп пари за него. Младият халф дриблира между двама защитници и с пронизващ диагонален пас намери Елисеу сам срещу Амелия, а португалецът с едно докосване с десния крак прати по земя в обратния ъгъл покрай стража за 0:1.

На полувремето андалусийците имаха заслужен аванс.

В 55-ата минута Монтоливо потърси дузпа, защото Камачо сякаш игра с ръка в наказателното поле, но Хауърд Уеб остави играта да продължи.

Стефан Ел Шаарави, който има 8 гола в 11 мача за сезона в Серия А, днес бе неузнаваем и в 62-ата минута отстъпи място на Кевин-Принс Боатенг.

Милан затегна обръча около вратата на гостите и изравни след голяма тяхна грешка в 73-ата минута. Домакините изпълниха късо корнер отляво, Констант проби и стигна аутлинията, после центрира на задната греда, където Пато бе абсолютно сам и заби топката в земята с глава за 1:1. Това бе първи гол за бразилеца от близо 8 месеца насам.

До края резултатът се запази, след като Боатенг не успя да вкара победен гол от най-удобната ситуация в последните минути.

Милан - Малага 1:1
0:1 Елисеу '40
1:1 Пато '73

В другата среща от групата Андерлехт надви богаташите от Зенит с 1:0 след попадение на Диуемерки Мбокани в началото на мача. Така белгийците взеха първа победа и запазиха шансове да продължат напред.

В 17-ата минута конгоанецът Мбокани комбинира отлично със Саша Клестан и прехвърли технично Малафеев за победния гол.

През целия мач белгийците играха по-уверено на своя „Констан тВанден Сток” и заслужиха триумфа.

За Зенит не игра контузения Хълк. Аксел Витсел започна от първата минута, а през втората част Спалети пусна и вече излекувания Дани, но и това не помогна.

Андерлехт - Зенит 1:0
1:0 Мбокани '17
Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи