3. Педро блести и за ФА Къп, Джон Тери се завърна с червен картон (ВИДЕО+СНИМКИ)

Педро блести и за ФА Къп, Джон Тери се завърна с червен картон (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси победи третодивизионния Питърбъро с 4:1 на "Стамфорд Бридж", Боро също бие здраво с 10 души

Капитанът Джон Тери се завърна с червен картон, но Педро вкара два гола при победата на Челси с 4:1 над третодивизионния Питърбъро в третия кръг за ФА Къп. Така „сините” се отърсиха от загубата срещу Тотнъм, сложила край на серията им победи във Висшата лига.

Тери не беше играл от октомври, когато Челси отпадна за Купата на Лигата от Уест Хем, но днес беше титуляр, вече преодолял контузията си.

Почти 6000 фенове на Питърбъро бяха напълнили сектора за гости на „Стамфорд Бридж”, който бе пълен почти докрай.

Гостите показаха зъби в началото, но в 18-ата минута удар на Чалоба беше избит от вратаря МакГий, Педро овладя, финтира Форестър и се разписа в горния десен ъгъл.

Педро се отличи и с огромен пропуск в 34-ата минута, когато елиминира защитник на втора греда след па на Лофтъс-Чийк, но вместо зейналата врата нацели гредата.

Две минути преди почивката играчите на Питърбъро се увлякоха в атака и моментално бяха наказани. Вилиян напредна отдясно и центрира на втора греда за Лофтъс-чийк, който с гърди свали за Мичи Батшуай и белгиецът оползотвори един от редките си шансове като титуляр – 2:0.

Лофтъс-Чийк се размина на косъм с трети гол в самото начало на втората част, но това стори Вилиян, който се нагласи след пас на Педро и насочи прецизно в десния ъгъл.

Точно в средата на втората част Джон Тери фаулира бързи Ангол като последен в защита и Кевин Френд го изгони с директен червен картон.

Конте реагира веднага и включи Аспиликуета на мястото на Лофтъс-Чийк, но секунди след това гостите стигнаха до своя почетен гол и зарадваха многото си фенове. Хубаво центриране отдясно беше отклонено с крак от Ангол към втората греда и там Том Николс отблизо не сбърка – 3:1.

Педро прекрати всякакви илюзии на гостите с нов гол четвърт час преди края и след пас на Батшуай мушна в далечния десен ъгъл за крайното 4:1.

В края Педро, Батшуай и резервата Канте изпуснаха нови положения за пети гол.

По същото време друг елитен тим – Мидълзбро, също спечели убедително у дома с човек по-малко. Боро удари втородивизионния Шефийлд (Уензди) с 3:0.

Грант Ледбитър даде преднина на отбора на Айтор Каранка в 58-ата минута, но в следващата минута Даниел Аяла беше изгонен с директен червен картон по подобие на Джон Тери за влизане в краката на Форестиери.

Вратарят на Уензди – Уайлдсмит отчая своя отбор в 67-ата минута, когато изрита в пресиращия го Негредо и топката влезе в мрежата за 2:0.

В последната минута Мартин Де Роон сложи завършек на всичко с добавка след спасен изстрел на Стуани.