3. Пестеливо 1:0 за Челси на Боксинг дей, Ето'о вбеси Моуриньо (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пестеливо 1:0 за Челси на Боксинг дей, Ето'о вбеси Моуриньо (ВИДЕО+СНИМКИ)

Еден Азар вкара победния гол, а Челси остана на две точки от лидера Арсенал

Челси се задоволи с минимален успех като домакин на Суонзи в 18-ия кръг на Висшата лига и остана на две точки от лидера Арсенал, който по същото време победи Уест Хем с 3:1. Еден Азар вкара победния гол за „сините” в 29-ата минута.

През първата част Челси създаде доста положения, но получи коледен подарък при гола на Азар, а Суонзи нито веднъж не затрудни сериозно Петър Чех, въпреки че имаше добри периоди с владеене на топката.

Лампард беше оставен на пейката, а Рамиреш зае място като опорен халф до Оби Микел. Мата и Ето’о започнаха от първата минута, а Торес и Вилиян бяха резерви. Ашли Коул и Давид Луис също се завърнаха сред титулярите.

Иванович стреля в 11-ата минута, а Вилиян отклони над гредата, въпреки че Тремел се хвърли в другата посока.

Шелви показа неточен мерник, а Рамиреш стреля право в ръцете на вратаря на „лебедите”. Тремел боксира рикоширал удар на Тери, а после Вилиян изигра добре една ситуация, но Микел не успя да подложи крак при опита на Тери да се разпише.

Натискът на Челси в средата на първата част обаче даде резултат в 29-ата минута. Ашли Коул пусна за Еден Азар на фланга, белгиецът с лекота надигра Анхел Ранхел и нискяит му удар някак успя да мине зад Уилямс и вратаря Тремел за 1:0. Гостите сами си бяха виновни за гола, но това едва ли бе от значение за Жозе Моуриньо.

До края на първата част домакините пропиляха възможността да удвоят аванса си. Чех изби удар на Васкес, Азар стреля в ръцете на Тремел, а Ето’о на два пъти не стреля добре от чиста позиция.

Ето’о продължи в същия дух и веднага след почивката. След центъра Луис намери Мата с дълъг пас, той центрира за камерунеца, но Тремел спаси. Централният нападател изнерви докрай Жозе Моуриньо, който беше бесен на тъча.

Оскар беше изпратен с овации, а Специалния замени него и Мата, за да пусне Лампард и Шюрле. Иванович пък с глава би неточно след центруране на Лампард от статично положение.

В края „сините” избраха просто да дочакат последния съдийски сигнал и взеха трите точки без да блестят, а за Суонзи остана огорчението, че за цял мач не отправиха нито един точен удар в очертанията на вратата.

Челси е втори с 37 точки пред дербито Манчестър Сити – Арсенал от 19:30. Лидер е Арсенал с 39, Ливърпул има 36, а Сити – 35.