3. Петзвезден Реал Мадрид скри топката на Милан /видео/

Петзвезден Реал Мадрид скри топката на Милан /видео/

Кристиано Роналдо (2), Ди Мария, Рамос и Кайехон бяха точни за 5:1 в Ню Йорк

Реал Мадрид разказа играта на Милан с 5:1 на „Янки Стейдиъм” в Ню Йорк. Така „Кралете” завършиха ударно предсезонната си подготовка зад Океана.

Кристиано Роналдо обра овациите с два гола за победата на испанския шампион. Анхел Ди Мария, Серхио Рамос и Хосе Кайехон вкараха другите попадения за Реал, а Робиньо се разписа за Милан.

Карим Бензема и Месут Йозил започнаха като титуляри, а Моуриньо заложи на много силен стартов състав. Единственото по-непознато име в тима бе това на 22-годишния бранител Начо.

Масимилиано Алегри пусна Кевин-Принс Боатенг зад двойката нападатели Робиньо и Антонио Касано.

Реал създаде първата опасност в 8-ата минута, но Абиати спаси по странен начин изстрел на Сами Кедира.

На стадиона в Ню Йорк крилата на „белия балет” не спираха да създават главоболия на „росонерите”. Пепе засече центриране от корнер, топката бе избита, Роналдо засече, но по земя от движение прати в аут.

Милан капитулира в 25-ата минута. Слабо изчистване след корнер позволи на Анхел Ди Мария да забие страховито воле в мрежата на италианския вицешампион за 1:0.

Алегри се надяваше неговият тим да отвърне, ала Милан трудно излизаше от своята половина.

Сякаш отникъде обаче Милан показа, че големите отбори могат да вкарват и в най-трудните ситуации. Антонио Ночерино с перфектен пас изостри една наглед мудна атака на Милан и Робиньо майсторски отбеляза за 1:1.

Абиати блокира като последен в отбрана Роналдо и полувремето свърши при 1:1.

Само 5 минути след почивката Реал си върна аванса. Бърза контра подхваната от Ласана Диара стигна до Кристиано Роналдо отляво и португалецът с левия крак вкара за 2:1.

Секунди по-късни резервният страж на Милан Марко Амелия спаси нов удар на португалеца.

В 56-ата минута Роналдо тресна греда. Месут Йозил го намери в много трудна ситуация и суперзвездата на Реал разтресе гредата. Игуаин нямаше късмет и също нацели гредата.

Той обаче създаде следващия гол за своя отбор. Аржентинският нападател комбинира с Кака, а бившият носител на „Златната топка” с отбора на Милан пусна за Роналдо, който от чиста позиция не сбърка – 3:1.

Италианският тим се откри повече, но по-откритата игра не му помогна. Серхио Рамос засече перфектно центриране от корнер и на свой ред се записа сред голмайсторите за 4:1.

Кайехон изпусна 100%-ово положение в 86-ата минута, но се реваншира. Той овладя центриране на Кака и технично прехвърли Марко Амелия за крайното 5:1.

Реал Мадрид започва сезона в Ла Лига с домакинство на Валенсия.

Реал Мадрид – Милан 5:1

1:0 25’ Ди Мария
1:1 33’ Робиньо
2:1 50’ Роналдо
3:1 65’ Роналдо