3. Пистолетът, насочен към Ливърпул, засече на два пъти (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пистолетът, насочен към Ливърпул, засече на два пъти (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мърсисайдци се класираха за осминафиналите на турнира за Купата на лигата след историческа драма с дузпи срещу Мидълзбро

Неубедителен Ливърпул, който е съперник на Лудогорец в групите на Шампионската лига, трябваше да изпълни 15 дузпи, за да елиминира Мидълзбро в третия кръг на турнира за Купата на английската лига на своя „Анфийлд”, където зрителите видяха общо 31 дузпи (1 в игровото време и 30 при допълнителните изпълнения). Иначе двама младоци вкараха дебютните си голове за мърсисайдския тим, който на два пъти допусна изравняване, вторият път в 120-ата минута. Джордън Роситър откри в 10-ата минута, но Адам Рийч изравни в 62-ата и двубоят отиде в продължения, където двата отбора си размениха по още един гол. Резервата Сусо отново даде преднина на „червените” преди друг, станал от пейката – Патрик Бамфорд, да направи 2:2 от дузпа (120’+3). При изпълненията от бялата точка само Рахийм Стърлинг изпусна, а голяма част от играчите на двата тима трябваше да бият по два пъти. В крайна сметка Ливърпул спечели с 14:13 при дузпите и с 16:15 общо като резултат.

Това бе най-дългата серия дузпи в историята на турнира за Купата на английската лига.

Рики Ламбърт получи капитанската лента при първото си участие като титуляр за Ливърпул, като Брендън Роджърс направи седем промени спрямо състава, който загуби 1:3 от Уест Хем през уикенда. Джордън Роситър, 17-годишен ливърпулски халф, започна заедно с Лукас. Хосе Енрике и Коло Туре бяха зад тях в отбраната.

Вратарят Джамал Блекмън направи своя дебют за Мидълзбро. Централният защитник Даниел Аяла се завърна след изтърпяно наказание, но халфът Дийн Уайтхед бе извън сметките заради червения си картон срещу Бренфорд (4:0) в събота.

Ливърпул започна мача след 25 двубоя без загуба срещу Мидълзбро у дома във всички турнири, в които спечели 19 и завърши наравно в шест.

В 10-ата минута Ливърпул откри. Вратарят на Боро Блекмън направи добро спасяване при опит на Рики Ламбърт, но топката отиде при 17-годишния Джордан Роситър, който от повече от 30 метра я прати между краката на Блекмън в ъгъла.

Любопитното е, че Джейми Карагър прави своя дебют за Ливърпул два месеца преди Роситър да се роди през 1997 г.

В края на полувремето Мидълзбро можеше да изравни. Лий Томлин овладя висока топка, демонстрирайки супер техника, но Миньоле се намеси решително, сменяйки посоката в последния момент при удара.

Отново Томлин беше близо до изравнително попадение, но шутира в аут.

Изравняването беше факт в 62-ата минута, когато Адам Рийч вкара твърде лесно. Той беше оставен абсолютно непокрит и забоде с глава. Това наведе спомени отпреди 4 години, когато Нортхемптън спечели на „Анфийлд” за Купата на лигата.

Адам Рийч имаше още един опит, но изтърва.

Марио Балотели влезе да решава мача, заменяйки Рики Ламбърт. Но Миньоле трябваше да спасява удар на Адам Клейтън, който едва не влезе.

В края Адам Клейтън тресна и гредата от малък ъгъл. Ливърпул едва оцеля.

Точно преди края на редовното време Ливърпул имаше претенции за дузпа. Бившият играч на тима Даниел Аяла игра с ръка в наказателното поле, но реферът прецени, че няма основание да посочи бялата точка.

Евертън трябва да са най-доволни от развитието на този мач, защото през уикенда предстои градско дерби.

След края на първите 15 допълнителни минути Ливърпул започна да създава положения. Рахийм Стърлинг тества Джамал Блекмън от границата на наказателното поле, но вратарят направи топ спасяване.

В 109-ата минута Хесус Хоакин – Сусо, който се появи в игра в 98-ата минута, разпечата вратата на Мидълзбро. Адам Лалана и Хосе Енрике разиграха, Марио Балотели не успя да засече центрирането, но Сусо го направи от фронтална позиция малко след чертата на пеналтерията – 2:1. Това бе дебютното попадение на испанския халф за Ливърпул, а „Анфийлд” запя името на Стивън Джерард, който не беше в групата за мача.

Но това не беше всичко. Рахийм Стърлин подари топката на Даниел Аяла, а Коло Туре повали резервата Патрик Бамфорд в наказателното поле. Чиста дузпа! Бамфорд изпълни 11-метровия наказателен удар и вкара втория си гол във втория си мач за Мидълзбро.