3. Предпазлив Манчестър Юнайтед с реми в Русия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Предпазлив Манчестър Юнайтед с реми в Русия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Моу направи цели 7 промени, Мхитарян се върна с гол за 1:1 с Ростов

Ростов и Манчестър Юнайтед завършиха при резултат 1:1 своя първи 1/8-финален сблъсък от турнира Лига Европа.

„Червените дяволи” взеха аванс в Русия, но не успяха да го задържат и така всичко ще трябва да се реши другия четвъртък на „Олд Трафорд”.

Наставникът им Жозе Моуриньо, оплакал се неведнъж от лошия терен в Русия, направи цели 7 промени спрямо последния си състав и пусна в игра възстановения Хенрик Мхитарян, който му се отблагодари подобаващо.

Специалния очевидно бе заложил на височината при избора на титулярите си, защото заложи на хора като Маруан Фелайни, Златан Ибрахимович, Пол Погба, Фил Джоунс, Крис Смолинг и Маркос Рохо.

Още в самото начело на срещата пред Погба се откри чудесен шанс, но той не можа да улучи топката, макар да бе на десетина метра и почти фронтално срещу вратата.

В 26-ата минута гостите поискаха дузпа, ала такава не бе отсъдена, а секунди след това Ибрахимович стреля високо в аут.

Манчестър Юнайтед обаче се настани в половината на Ростов и успя да овладее инициативата, а в 35-ата минута – да открие резултата.

Тогава Андер Ерера намери с дълъг пас Маруан Фелайни, който свали към Златан Ибрахимович.

Шведът пък съумя майсторски от аутлинията да върне към Хенрик Мхитарян, а той отблизо нямаше как да сбърка – 1:0.

Така арменецът записа своя четвърти гол в последните си шест мача за Манчестър Юнайтед, в които се отличи и с две асистенции.

Освен това, той стана първият футболист на „червените дяволи”, вкарал в три поредни мача на международната сцена след Уейн Рууни, сторил това през 2010 година.

Ростов отговори с удар на Нобоа, но неточен.

Така почивката дойде при минимален аванс в полза на гостите, а малко след нея те можеха и да удвоят.

В 52-ата минута Ашли Йънг получи шанс да стреля от границата на пеналта, но не улучи вратата.

После в сила влезе правилото, свързано с пропуските във футбола и Ростов изравни.

В ответната атака Тимофей Калачев намери със страхотен пас Александър Букаров зад гърба на защитата в червено.

Нападателят овладя на гърди и без да позволи на топката да пада на земята я прати в мрежата на Ромеро за 1:1.

Попадението бе първо, което Манчестър Юнайтед инкасира в Лига Европа от 443 игрови минути и даде самочувствие на домакините.

Те успяха да изравнят играта и стигнаха до няколко добри възможности за удар, но така и не намираха целта.

Моуриньо се опита да промени нещо и замени голмайстора Мхитарян с Антони Марсиал, но в крайна сметка това не даде резултат и френският национал дори пропусна в добавеното време, така че мачът приключи при резултат 1:1.