3. Рашфорд даде минимален аванс на Юнайтед срещу Селта, но всичко ще се реши на "Олд Трафорд" (СНИМКИ+ВИДЕО)

С гол от пряк-свободен удар, "червените дяволи" си тръгнаха от Испания с гол на чужд терен

Манчестър Юнайтед победи с минималното 1:0 Селта Виго като гост в първата среща между двата отбора от 1/2-финалите на Лига Европа. В не толкова интригуващ мач, перфектно изпълнен пряк-свободен удар на Маркус Рашфорд донесе ценен аванс от гол на чужд терен за "червните дяволи" преди реванша на "Олд Трафорд".

Първата част показа по-добра игра от страна на Юнайтед, които осве с по-опасни атаки се отличаваха и с дълбока преса, която принуждаваше домакините да прибягват до дълги подавания още от собствената си половина.

В 20-та минута Рашфорд получи отляво и промени посоката си на движение към средата, озовавайки се извън наказателното поле и стреля с мощен фалц в далечния ъгъл, но стражът на Селта успя да избие с максимални усилия.

Девет минути по-късно Систо направи сходна атака и стреля малко по-ниско, но Ромеро спаси сигурно.

В 39-та минута Лингард получи топката от Рашфорд в наказателното и от около десет метра стреля с вътрешната част на крака, но Алварес изби с една ръка.

След почивката пресата на Юнайтед вече липсваше и Селта задържаше по-продължително топката. Първото по-интересно положение дойде именно пред вратата на гостите, след като Систо стреля техничко от далечно разстояние и топката летеше под напречната греда, но Ромеро изби с една ръка. Три минути след това Рашфорд получи малко след центъра и технично елиминира Кабрал, след което напредна на скорост близо 20 метра преди да стреля неуспешно към далечния ъгъл вместо да потърси съотборник на по-добра позиция.

В 67-та обаче младокът се реваншира по най-добрия начин, след като вкара директно от пряк-свободен удар, който сам спечели. На около 18 метра от голлинията вдясно от дъгата, Рашфорд стреля във вратарския ъгъл и изненада Алварес, който предварително бе тръгнал да покрива противположната страна на вратата.

В следващите минути Юнайтед прие играта в собствената си половина, а Моуриньо пусна с игра Антони Марсиал и Ашли Йънг. Вторият обаче получи контузия малко преди да изтече редовното време и това доведе до извънредно влизане на Крис Смолинг, който да помага в защита. Така англичаните удържаха аванса си и гледат малко по-спокойно към реванша след седмица.