3. Реал Мадрид и Еспаньол връчиха 22-а титла на новия шампион Барселона (ВИДЕО)

Реал Мадрид и Еспаньол връчиха 22-а титла на новия шампион Барселона (ВИДЕО)

1:1 между Еспаньол и Реал Мадрид, най-големите врагове на Барса им подариха една от най-сладките титли

Барселона е новият шампион на Испания по възможно най-сладкия начин за „блаугранас”. Двата най-големи съперника на Барса в Испания – Реал Мадрид и Еспаньол направиха 1:1 в Каталуния и така отборът на Тито Виланова остана недостижим на върха със 7 точки аванс 2 кръга преди края на първенството в ла Лига.

Барселона е шампион на Испания за 22-и път и за четвърти път в последните 5 сезона.

Мартин Петров отново остана цял мач на пейката и не се появи в игра за Еспаньол срещу детронирания тази вечер шампион.

На „Корнелия Ел Прат” Стауани откри за Еспаньол в средата на първата част, а Игуаин изравни в началото на втората. В самия край юношата на Барса Виктор Санчес получи директен червен картон за безумен шпагат в краката на Игуаин, но ремито се запази.

Реал трябваше на всяка цена да победи Еспаньол, за да не подари титлата на Барса още преди каталунците да са изиграли своя мач с Атлетико Мадрид в неделя.

Жозе Моуриньо извади Пепе от групата след критиките на бранителя по негов адрес, а Икер Касияс отново бе поставен на пейката.

Еспаньол беше в серия от 10 поредни мача без успех срещу „кралете” и бе загубил 8 от тях.

В 16-ата минута Рафаел Варан падна на тревата след сблъсък с Уакасо и се контузи. Той бе заменен от Шаби Алонсо, който застана в халфовата линия, а Есиен се върна да играе като десен бранител. Това бе поредна травма в Реал, който за този мач бе лишен от услугите на Йозил, Арбелоа и Кедира заради травми.

В 20-ата минута Хави Лопес от Еспаньол връхлетя върху страничния съдия и дори му счупи флагчето, което забави играта за момент.

Счупеното флагче сякаш донесе късмет на каталунците и те поведоха само две минути по-късно. Реал допусна пореден гол от корнер. „Бялата” отбрана не се справи с центрирането от ъгловия удар и топката попадна на крака на Стауни, който откри за 1:0.

До почивката Реал не приличаше на себе си и след почивката Моуриньо пусна в игра Кристиано Роналдо на мястото на Кака.

Смяната дойде в 57-ата минута и само секунди по-късно Реал изравни. Модрич центрира добре от пряк свободен удар отляво и Гонзало Игуаин засече с глава за 1:1.

Импулсът в играта на гостите стана осезаем, но с няколко груби влизания съотборниците на Мартин Петров спряха устрема на Роналдо и компания.

Напрежението ескалира в края на мача, а съдията Игнасио Иглесиас раздаваше жълтите картони като топъл хляб.

Роналдо удари с лакът Форлин в 81-ата минута, но съдията не реагира, въпреки че беше близо до ситуацията.

Виктор Санчес се вряза като камикадзе в краката на Игуаин в добавеното време и съдията му показа директен червен картон.

Дори с човек повече, „кралете” не намериха начин да вкарат до края и сдадоха титлата, която вече е в ръцете на Барселона.В 58-ата минута.

Реал Мадрид има 81 точки след 36 мача и вече няма как да настигне лидера Барселона, който е с 88, а освен това има и два мача по-малко.

В неделя Барса гостува като шампион на Атлетико Мадрид.

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания

Спърс стигна до категоричен успех с 3:0

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)