3. Реал /Мадрид/ започна подготовката с 5:1 над Овиедо

Реал /Мадрид/ започна подготовката с 5:1 над Овиедо

Руснак влезе в историята на „Белия балет”

Испанският шампион Реал (Мадрид) стартира с разгромна победа лятната си подготовка. "Белият балет" гостува на Овиедо и спечели с 5:1, независимо че игра с доста резерви в състава си.

Нападателят Денис Черишев пък влезе в историята като първият руснак, обличал екипа на "Кралския клуб", като освен това записа и името си сред голмайсторите. Головата фиеста започна още в 9-ата минута, когато Лукас бе изведен зад защитата и с техничен удар прати топката във вратата за 0:1.

След това Реал изпусна няколко добри възможности, за да дойде 39-ата минута, когато Денис Черишев нахлу в наказателното поле от дясно и чукна топката под плонжа на вратаря за 0:2.

Само две минути по-късно пък резултатът стана класически, след като Лукас проби от ляво и центрира и след няколко карамбола в защитници на Овиедо, в крайна сметка кълбото стигна до Естебан Гранеро, който с тяло я вкара зад голлинията за 0:3.

През втората част в игра се появиха и някои по-познати имена в състава на Реал като Хосе Кайехон, Анхел Ди Мария, Ласана Диара и Гонсало Игуаин, но в 53-ата минута Овиедо успя да намали резултата, като Рафаел Варан сбърка подаване и подари кълбото на Мартинс, който нямаше как да пропусне останал сам срещу вратаря за 1:3.

Само две минути по-късно обаче "белият балет" си върна преднината от три гола, като Анхел Ди Мария открадна топката от краката на вратаря на съперника и на празна врата направи 1:4. В 59-ата минута Овиедо си спечели дузпа за игра с ръка на защитник на Реал, но Ману пропусна от бялата точка.

В 74-ата минута пък Игуаин бе изпуснат от защитата и пробва прехвърлящ удар, който се отби от гредата, но Ди Мария бе най-съобразителен и чукна кълбото зад голлинията за крайното 1:5.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи