3. Реал обърна Майорка и стопи разликата до Барса на 10 точки (ВИДЕО)

Реал обърна Майорка и стопи разликата до Барса на 10 точки (ВИДЕО)

"Кралете" победиха с 5:2 на своя "Сантяго Бернабеу"

Отборът на Реал (Мадрид) записа шеста поредна победа в първенството, след като тази вечер се наложи с 5:2 над тима на Майорка. Срещата се игра на стадион "Сантяго Бернабеу" и бе от програмата на 28-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят започна много лошо за домакините, след като в 5-та минута Нсуе засече с глава центриране на Джовани, давайки аванс на състава от Балеарските острови.

След попадението "белия балет" натисна мигновено и в 14-ата минута Игуаин възстанови статуквото, засичайки отблизо хубав пас на Пепе.

Веднага след попадението Диего Лопес трябваше да се намесва след шут на Джовани, но в 20-ата минута стражът на столичани бе безпомощен, след като Алфаро го прониза с глава, засичайки центриране отново на Джовани.

До края на полувремето "кралете" хвърлиха всички сили в атака в търсене на изравнителен гол, но стигнаха само до греда на Кристиано Роналдо в 28-ата минута.

Втората част стартира изключително силно за домакините, които възстановиха статуквото още в 51-ата минута чрез Кристиано Роналдо, който засече с глава центриране на Йозил от корнер за 2:2.

180 секунди по-късно Реал стигна до пълен обрат в срещата. Тогава Модрич овладя кълбото пред наказателното поле и с прецизен изстрел с десния крак се разписа за 3:2.

Натискът на столичани продължи и след този гол и само 3 минути по-късно Игуаин покачи на 4:2, засичайки подаване на Йозил.

До края на мача имаше време разгромът за гостите да пълен. И това стана факт в даденото от рефера продължение, когато Игуаин изведе Бензема на изгодна позиция, а отблизо французинът не сбърка, оформяйки крайното 5:2.

След победата Реал събра актив от 61 точки на 2-то място във временното класиране и се намира на 10 зад лидера Барселона. Гостите от Майорка пък са 18-и с 24 точки, на 2 от спасението.