3. Реал размаза с лекота Сосиедад у дома и отново се откъсна на шест точки (видео)

Реал размаза с лекота Сосиедад у дома и отново се откъсна на шест точки (видео)

Кристиано Роналдо влезе в историята на Кралския клуб

Отборът на Реал Мадрид разнищи гостуващия тим на Реал Сосиедад с 5:1 в мач от 29-ия кръг на Примера дивисион.

Пред претъпканите трибуни на „Сантяго Бернабеу”, тръпнещи в очакване техният любим отбор да възстанови преднината си от шест точки пред втория Барселона, головата фиеста откри Гонзало Игуаин в 6-ата минута. По два гола за разгрома добавиха Кристиано Роналдо в 32-ата и 56-ата минута и Карим Бензема в 40-ата и 49-ата. За гостите пък се разписа Шаби Прието четири минути преди почивката.

Попаденията, които отбеляза тази вечер португалската звездва на Белия балет бяха по-специални за него. С тях той премина кота 100 в Ла Лига и вече има 101 гола, отбелязани в 92 шампионатни двубоя. Това постижение го превръща във футболиста на Реал, достигнал най-бързо заветната бройка в цялата история на Кралския клуб. Предишният рекорд бе на друг футболист на "белия балет" - легендарния Ференц Пушкаш. Унгарецът обаче отбелязва своите сто попадения в 105 мача за Реал.

Срещата протече изцяло под диктовката на „лос бланкос”, които можеха да се поздравят с далеч по-изразителен успех пред собствена публика, но редица пропуски сведоха резултата само до 5:1.

В 6-ата минута Игуаин получи подаване от Бензема и с удар от границата на наказателното поле постави началото на истинска голеада.

В следващите минути Роналдо можеше да се разпише на два пъти, но го направи чак в 32-ата минута, след като нахлу мощно отляво в наказателното поле и хладнокръвно прати топката в далечния ъгъл за 2:0, бележейки юбилейното си стотно попадение с белия екип в шампионатни двубои.

В 40-ата минута Бензема бе изведен от Алонсо сам срещу Клаудио Браво и технично го прехвърли, придвайки класическо изражение на резултата.

Минута по-късно гостите върнаха едно попадение чрез Прието, който не остави шансове на Касияс с много силен и точен удар извън наказателното поле, попаднал право в горния ляв ъгъл на вратата.

Кралския клуб не спря дотук и след почивката продължи с офанзивата. В 49-ата минута Бензема отбеляза второто си попадение в мача, след като бе изведен от Сами Кедира в наказателното поле и с безпощаден удар от десетина метра разстреля за четвърти път стража на Сосиедад.

Крайният резултат оформи Кристиано Роналдо след като получи топката на тепсия от Гонзало Игуаин и от непосредствена близост засече в мрежата за 5:1.

По този начин Реал Мадрид възстанови преднината си от шест точки на върха и вече има 75 пункта, докато тимът на Сосиедад е 14-и с 33.

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи