3. Реал Сосиедад направи невъзможното и обърна Барса от 0:2 до 3:2 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал Сосиедад направи невъзможното и обърна Барса от 0:2 до 3:2 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Меси и Педро вкараха и нацелиха по една греда, но баските направиха обрата на сезона, Меси счупи нов рекорд

Барселона пропиля аванс от два гола и загуби за първи път през сезона в Ла Лига след 2:3 като гост на Реал Сосиедад в 20-ия кръг.

Меси и Пердо дадоха комфортен аванс на каталунците, но Гонзало Кастро изравни с два гола, а в последните секунди Агирече завърши фамозния обрат за баските. Жерар Пике получи червен картон при 1:2 и Барса игра над половин час с 10 души.

Тито Виланова заложи на Меси, Фабрегас и Педро, а зад тях действаха диригентите Шави и Иниеста.

Меси направи нетипичен пропуск в петата минута и стреля неточно от добра позиция.

Аржентинецът обаче поправи грешката си в седмата минута. Вратарят Браво подари топката на гостите, Иниеста напредна, Сеск прескочи за Меси и той с левия крак намери долния ляв ъгъл за 0:1.

С този гол Меси счупи пореден рекорд. Той вкара 29-ия си гол в Ла Лига през сезона, но по-забележителното е, че бележи в 10-ти пореден мач от шампионата, което е нов рекорд за него и Барса.

Педро открадна топката, но с хубав удар нацели дясната греда след 14 минути. Това пък бе 19-та греда за Барса през сезона.

Баските отвърнаха с рейд на Гризман, който финтира двама бранители и стреля, но Валдес добре изби.

Мачът бе спрян за малко около 20-ата минута заради наводнен терен, но бързо бе подновен.

Барса удвои в 25-ата минута след чудесна комбинация. Дани Алвеш овладя отлично пас на Шави, напредна и върна за Педро, който отблизо разстреля Браво за 0:2.

Реал вкара в 36-ата минута, но голът не бе зачетен. Карлос Мартинес прати в мрежата с воле от 10-ина метра, ала страничният рефер бе маркирал засада на Гризман.

Пет минути преди почивката Меси прехвърли вратаря, но топката удари пак гредата и Микел Гонзалес изчисти от голлинията.

В следващата атака Реал Сосиедад се върна в мача. Карлос Вела пусна меко за Чори Кастро и уругваецът прати в долния десен ъгъл – 2:1.
До почивката Валдес и Браво се отчетоха с по едно добро спасяване, но Барса отиде в съблекалните с гол аванс.

Вела пропусна от добра позиция след паузата. Мексиканецът обаче изработи червен картон за Пике в 56-ата минута за грубо нарушение.
Първият жълт картон за Пике преди паузата беше за глупаво заставане по-близо отколкото трябва при построяването на стена. В 56-ата минута той получи втори жълт картон и Барса доигра повече от 30 минути с 10 души.

Виланова смени Сеск, за да пусне Масчерано в защита.

Реал Сосиедад не чака дълго и изравни в 63-ата минута. Чори Кастро овладя едно центриране отляво, финтира и стреля, получи се рикошет, който заблуди Валдес и резултатът бе равен – 2:2.

Каталунците играеха равностойно с 10 души, но Иниеста бе пожален от съдията, който не му показа втори жълт картон за тактическо нарушение.

Барса натискаше, но получи нож в гърба в добавеното време.

Карлос Диес центрира,  а Иманол Агирече се промъкна между Масчерано и Пуйол, за да засече във вратата за 3:2.

Така Реал Сосиедад нанесе първо поражение на Барса от 20 мача.

Барселона остава лидер в Ла Лига с 55 точки, на 11 пред Атлетико Мадрид. Реал Сосиедад има 29 на 9-та позиция.

Гледайте тук сблъсъка за Мадрид…

Вердер с обрат от 0:3 в Германия (ВИДЕО)

Хофенхайм падна в зрелище със 7 гола

Челси продължава да проявява интерес към Осимен

Нигериецът в момента играе под наем в Галатасарай

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания (ВИДЕО)

Пресилен червен картон на Бруно Фернандеш доведе до 0:3

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)