3. Резервите на Барса не простиха на каталунци и им мушнаха девет (видео)

Резервите на Барса не простиха на каталунци и им мушнаха девет (видео)

Футболистите на Пеп Гуардиола смазаха с 9:0 гостуващия тим на Л'Оспиталет в мач от турнира за Купата на Краля

Отборът на Барселона постигна смазваща победа с 9:0 над гостите от Л'Оспиталет в мач от 1/16 финалите на испанската Купа на Краля. Съставът на "каталунците" бе повече от резерви, отколкото от титулярни играчи, но все пак на терена на "Ноу Камп" бяха имена като Иниеста, Фабрегас, Пуйол, Шави, Пике.

Въпреки разгромната победа Барса имаше не съвсем щастлива вечер, тъй като контузия получи изключително важният халф Андрес Иниеста. Иначе в двубоя очевидно предимството бе за домакините и те не дадоха никакъв шанс на гостуващия третодивизионен тим.

В първия двубой на 9 ноември играчите на Пеп Гуардиола спечелиха с пестеливото 1:0 като гост на непретенциозния нискоразреден състав, но днес компенсираха липсата на голове тогава.

Още в 11-та минута Педро откри от дузпа, а само седем минути по-късно Фабрегас намери Иниеста в пеналта на гостите и последният вкара за 2:0. В 22-та минута Тиаго Алкантара след самостоятелна акция оформи класическото 3:0, а Шави в 35-та отбеляза за 4:0 след нова асистенция на Фабрегас.

В 42-та и 49-та минута Тело и Куенка добавиха своите имена към листата на голмайсторите съответно за 5:0 и 6:0, а 35 минути преди края Тиаго направи 7:0 от 11-метров наказателен удар.

В 64-та минута Тело почти разплака гостите след самостоятелна акция и 8:0, а в 81-та Куенка след пас на Фабрегас оформи крайното 9:0. Така каталунският тим на Л'Оспиталет изхвърча от Купата на Краля, като дори не е с негативен рекорд за най-голяма загуба в турнира. Най-резултатна загуба регистрира Сиеса Промесас от Реал Мурсия през 1992 година, когато Мурсия победи с 14:0.

По-рано днес Валенсия се наложи с 4:0 над Кадис и също продължава напред в надпреварата.

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи