3. Рубин потрепери, но би Нефтчи с 1:0 (ВИДЕО)

Рубин потрепери, но би Нефтчи с 1:0 (ВИДЕО)

Единственото попадение дело на Касаев

Руският Рубин (Казан) записа втора победа в групите на Лига Европа, след като днес се наложи с 1:0 над тима на Нефтчи Баку. Двубоят се игра на стадион "Централний" и бе от програмата на група "H" на надпреварата.

Мачът започна много скучно, а първата по-интересна възможност се откри през гостите, но Бертучи шутира неточно.

Така дойде 16-ата минута, когато Карадениз изведе Касаев на изгодна позиция, а последният с хубав удар даде аванс на руснаците.

След гола Рубин натисна за кратко съперника си, а пропуски направиха Ансалди и Рондон. В 34-ата минута пък азербайджанците можеха да възстановят статуквото, ала Бертучи отново не намери очертанията на вратата.

До края на полувремето Карадениз изтърва едно хубаво положение за домакините, но нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за казанци.

Втората част стартира с по един пропуск и за двата отбора, но като цяло Рубин излезе по-мотивиран.

След преполовяването на полувремето гостите се поизмориха и до края инициативата се владееше основно от домакините.

Руснаците обаче направиха много пропуски, основно чрез Карадениз, Кузмин и Касаев, но така и не успяха да стигнат до нов гол. За тяхно щастие Нефтчи също не вкара и така Рубин се наложи над азербайджанците трудно с 1:0.

След успеха Рубин се намира еднолично начело в своята група "H" с актив от 7 точки, на 3 пред Интер, който играе с Партизан у дома. Нефтчи пък е последен с 1 точка.
Във Франция: Оксер спря серията си от 4 загуби

След класика над участник в ШЛ

Артета не знае дали Рая ще играе в събота

Куп контузени в Арсенал преди Лестър

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични