3. С две дузпи Съндърланд спря устрема на Ливърпул (ВИДЕО)

С две дузпи Съндърланд спря устрема на Ливърпул (ВИДЕО)

Двубоят на „Стейдиъм ъф лайт“ завърши при равенство 2:2

Съндърланд и Ливърпул завършиха при равенство 2:2 в мач от 20-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на „Стейдиъм ъф лайт“ предложи много интересни и дискусионни моменти. „Черните котки“ на два пъти изоставаха в резултата, но след точно изпълнени дузпи от Джермейн Дефоу възпитаниците на мениджъра Дейвид Мойс спечелиха точката.

Така Съндърланд спря серията от четири поредни обеди на Ливърпул.За „мърсисайдци в игра се завърна Даниел Стъридж, като нападателят дори се разписа. Той не бе игра от октомври миналата година. Десет минути преди края на редовното време обаче бе заменен след като пострада при удар с играч на домакините. На негово място влезе Лукас.

Ливърпул вече има 44 точки – на пет зад първия Челси. На 4 януари „сините“ ще играят срещу Тотнъм. Съндърланд е 18-и с 15 точки.

В рамките на по-малко от минута в началото на мача вратарят на домакините Маноне трябваше да се намесва решително след  удари на Стъридж и Вайнайлдум. В първия случай Даниел Стъридж бе намерен много добре в наказателното поле и стреля по земя, а холандецът изпробва късмета си с удар от границата на пеналта.

В 13-ата минута Миньоле спаси силен удар по земя на Родуел.  Преди това белгиецът се справи и с шут, отправен от нападателя Джермейн Дефоу.

В 20-ата минута Ливърпул поведе. След центриране от ъглов, топката попадна при Деян Ловрен, който направи опит да шутира от движение, но отправи пас към оставения непокрит Стъридж и той с глава преодоля Маноне.

„Черните котки“ изравниха след изпълнение на дузпа от Джермейн Дефоу. Наказателният удар бе отсъден заради нарушение на Клаван срещу Ндонг. Решението може да попадне в графата "спорни". Съвсем малко след това голмайсторът на домакините бе изведен с ювелирен пас срещу Миньоле, но вратарят се намеси стабилно и с една ръка не позволи на нападателя да вкара втория си гол.

През второто полувреме бързото темпо се запази. Ливърпул владееше инициативата, но домакините се дължаха добре в защита.

В 57-ата минута футболистите на Съндърланд имаха претенции за дузпа, след като Емре Джан докосна с ръка в наказателното поле, но съдията Анти Тейлър категорично показа играта да продължи.

В 72-ата минута пред Даниел Стъридж се откри великолепна възможност да се разпише за втори път. Той бе изведен сам срещу Маноне, но би право в него. Секунди след това вратарят на „черните котки“ капитулира за втори път. След центриране от ъглов Папи Джилободжи отклони с глава към Садио Мане, който на около 2-3 метра от голлинията се разписа с лекота.

Седем минути преди края на редовното време Джермейн Дефоу за втори се разписа дузпа и така изравни – 2:2. Наказателният удар бе отдаден заради откровена игра с ръка на Мане след изпълнение на пряк свободен удар на Саб Ларсон. Опитният нападател пак се нагърби с изпълнението и бе безкомпромисен от 11-те метра.

До края гостите се хвърлиха в щурм за трети гол, но Съндърланд удържа на натиска.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит