3. Съндърланд хвърли бомбата за Купата на Лигата, отстранявайки Челси (ВИДЕО)

Съндърланд хвърли бомбата за Купата на Лигата, отстранявайки Челси (ВИДЕО)

"Черните котки" надделяха над "сините" от Лондон с 2:1 след продължения и ще играят на полуфиналите на надпреварата

Отборът на Съндърланд поднесе една от сензациите в тазгодишното издание на турнира за Купата на Лигата (Кепитъл Уан Къп), след като успя да отстрани Челси в четвъртфиналния сблъсък между двата тима. „Черните котки“ надделяха над „сините“ от Лондон с 2:1 след продължения и по този начин се класираха за полуфиналната фаза на турнира.

Редовното време на играния на „Стейдиъм ъф Лайт“ двубой приключи при резултат 1:1. Челси поведе в 46-ата минута, когато Лий Кетърмоул си отбеляза автогол, а Съндърланд изравни в 89-ата с попадение на Фабио Борини. Победният втори гол за „черните котки“ бе дело на Сунг-Йонг Ки, който се разписа за 2:1 в самия край на второто продължение от 15 минути.

Чистите положения за отбелязване на гол през първото полувреме не бяха много на брой и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство. Иначе пропуски за гостите през първата част направиха Андре Шюрле и Вилиан.

Челси обаче успя да открие резултата почти веднага след подновяването на играта през второто полувреме.

Още в 46-ата минута Сезар Аспиликуета центрира добре в наказателното поле, в близост до голлинията, където в опита си да изпревари Франк Лампард и да изчисти топката, Лий Кетърмоул я вкара в собствената си врата.

Последваха пропуски на Самуел Ето'о, Кевин де Брюин и Франк Лампард, а хубав изстрел за Съндърланд в 69-ата минута нанесе Лий Кетърмоул, но вратарят на Челси Марк Шварцер спаси. Вито Маноне пак се намеси добре след удар на Андре Шюрле в 78-ата минута.

„Черните котки“ все пак не се предадоха и в 88-ата минута успяха да достигнат до изравнителен гол, след като Фабио Борини с удар от малък ъгъл прати кълбото в мрежата на гостите за 1:1. Така мачът влезе в продължения.

Съндърланд имаше две отлични възможности да поведе по време на второто продължение от 15 минути, като първо удар на Жози Алтидор от чиста позиция бе спасен от Марк Шварцер, а малко след това вратарят на Челси с отличен рефлекс спаси и удар на Сунг-Йонг Ки.

„Черните котки“ достигнаха до втория си гол в 118-ата минута, когато Ки получи топката в наказателното поле, след което с удар с десния крак я забоде в десния ъгъл на Марк Шварцер, правейки резултата 2:1.

Челси така и не успя да отвърне на удара и по този начин регистрира поражение и отпадна от тазгодишното издание на надпреварата за Купата на Лигата. Съндърланд пък се класира за полуфиналите, където място си осигури и Манчестър Сити, който се наложи с 3:1 като гост на Лестър.

Състави:

Съндърланд: Маноне, Браун, О'Шей, Досена, Челюстка, Гарднър (Ки 63'), Джонсън (Борини 74'), Кетърмоул, Ларсон, Джакерини (Бардсли 120'), Алтидор;

Челси: Шварцер, Коул, Кейхил, Луис, Аспиликуета (Есиен 70'), Лампард, Оби Микел, Вилиан, Де Брюин, Ето'о (Ба 74'), Шюрле (Азар 83').