3. Сър Алекс и Гигс: Трябва да играем по-добре

Сър Алекс и Гигс: Трябва да играем по-добре

Треньорът и ветеранът в състава на Манчестър Юнайтед не са доволни от играта на "дяволите" за 1:0 срещу Суонзи

Треньорът на Манчерстър Юнайтед Алекс Фъргюсън не беше във възторг след третата поредна победа с 1:0 на „червените дяволи” във Висшата лига на Англия.

Шампионите наложиха волята си като гост над новака Суонзи, но представянето им не бе никак убедително.  Хавиер Ернандес вкара победния гол в 11-ата минута след пас на ветерена Райън Гигс.

Шотландският наставник признава, че отборът може трябва да играе много по-добре, за да запази титлата на „Олд Трафорд”. Според него играчите на Юнайтед са длъжни да запазят високата си концентрация през всичките 90 минути на мачовете, ако искат да имат шанс да настигнат Манчестър Сити на върха.

„Суонзи играе страхотно у дома и трябваше да сме сигурни, че ще се браним добре – мисля, че това се получи. Те разиграваха топката много добре. Трябва да сме концентрирани през цялото време, а днес не бяхме.”, смята Фърги и допълва.

„Може би трябваше да се възползваме от шансовете си на контраатака. Към края можехме да вкараме няколко гола от контри, но и това е добър резултат”.

Неостаряващият Райън Гигс, който изработи гол за Юнайтед споделя мнението на своя ментор. „”Трудно се играе на „Либърти Стейдиъм”, резултатите на Суонзи вкъщи показват това. Знаехме, че ще бъде трудно, понякога се случва да вкараме ранен гол и после да изчакваме да контраатакуваме. Но не трябваше да го правим. Нямаме извинение, трябва да играем по-добре, за да постигаме по-добри резултати”.