3. Сеск вкара, а Куртоа съхрани десетата поредна победа на Челси във Висшата лига (ВИДЕО)

Челси избегна капана на битката между първия и последния и победи Съндърланд с 1:0

Челси избегна традиционния капан в мача между първия и последния във Висшата лига и постигна десета поредна победа в първенството след 1:0 като гост на Съндърланд в 16-ия междинен кръг. Сеск Фабргеас използва един от редките си шансове като титуляр този сезон и отбеляза победния гол в края на първата част. Тибо Куртоа съхрани мрежата си суха с две страхотни намеси в началото и самия край на втората част.

С успеха отборът на Антонио Конте дръпна с 6 точки аванс на върха и събра общо 40 пред преследвачите Арсенал и Ливърпул, които са с по 34, а Манчестър Сити има 33.

„Черните котки” победиха лондончани през май с 3:2 в края на миналия сезон, но сега Конте преобрази Челси, който беше изявен фаворит в мача. Еден Азар беше контузен и Вилиян зае неговото място, докато Матич не бе в стартовите 11 по тактически съображения.

Головите положения в първия половин час на „Стейдиъм ъф лайт” липсваха, а домакините имаха добра възможност в 25-ата минута, но Янузай стреля неточно от границата на наказателното поле след пас на Денайер.

Вратарят Пикфорд направи отлично спасяване при нисък изстрел на Педро, но испанецът беше и в засада.

Челси хвана защитата на „Черните котки” неподготвена в 40-ата минута и наказа грешката. Педро се измъкна от двама и намери Фабрегас, който направи двойно с Вилиян и прецизно насочи в долния десен ъгъл за 1:0.

В добавеното време на първата част сантиметри разделиха Вилиян от втори гол след мощен изстрел над целта.

Втората част започна с чудесно спасяване на Куртоа, който отрази ниския шут на Янузай след пас на Джърмейн Дефоу.

Вилиян нацели напречната греда след рикошет в крака на Коне и домакините бяха късметлии, че интригата се запази. Диего Коща, който бе зорко пазен, също опита късмета си, ала Пикфорд спаси в 54-ата минута.

Коща, Моузес и Канте не успяха да вкарат при нови добри възможности за гостите, Фабрегас в последните пет минути също не бе точен.

В последната 93-а минута Тибо Куртоа с една ръка отрази шут на Патрик ван Анхолт, който летеше към мрежата в левия ъгъл и съхрани победната серия на Челси.

9 -1
Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи