3. Севиля не прости на Фиорентина и в Италия и ще защитава титлата си в Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Виолетовите” създадоха над 20 положения, пропуснаха и дузпа, но така и не намериха път към гола

Миналогодишният шампион Севиля постигна нова победа над Фиорентина и заслужено се класира за финала на Лига Европа за втора поредна година. Тимът на Унай Емери си тръгна с успех с 2:0 от Флоренция в реванша и с общ резултат от 5:0 ще защитава титлата си от миналия сезон.

Севилци нанесоха своя удар в рамките на само шест минути през първата част. Карлос Бака даде аванс на гостите, а Даниел Карисо оформи крайното 2:0.

Най-чистата възможност за гол за Фиорентина пропусна Йосив Иличич. В 67-ата минута словенският нападател пропусна да намали резултата от бялата точка.

Севиля започна по-силно още от самото начало. Фиорентина не успя да наложи начален натиск и имаше само едно положение през първата част, но Рико успя да спаси опасен удар с глава на Гонсало Родригес.

В 22-рата минута Карлос Бака откри резултата след неразбирателство в отбраната на домакините. След центриране от свободен удар, защитата на „виолетовите” не успя да изчисти, топката стигна до Бака, който отблизо разстреля Нето и заби топката в горната част на мрежата.

Само пет по-късно нова неориентирана изява на бранителите във виолетово доведе до втория гол на гостите. Отново след центриране от свободен удар отбраната на домакините не успя да изчисти, кълбото стигна до Карисо, който също от три-четири метра не остави шансове на Нето.

След почивката имаше само един отбор на терена. Фиорентина опита почти всички, отправи над 20 удара към вратата на Рико, но топката така и не искаше да влезе.

Най-чистата ситуация пропусна Иличич, който не успя да се разпише от дузпа в 67-ата минута. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Кричовяк срещу Писаро, а словенският нападател прати топката високо над вратата.

Малко по-късно отново Иличич излезе само срещу Рико, но отново не успя да го преодолее.

Финалът в Лига Европа е на 27 май на националния стадион в полската столица Варшава.